Tallinn 2011 esitleb: Reedel avatakse Viru Keskuse katusel avatakse esimene regulaarne vabaõhukino

01. juuli, 2010
Briljantkäsi / Бриллиантовая рука, Allikas: www.katusekino.eeViru Keskuse katusel avatav välikino on sellises mastaabis Eestis ainulaadne ning tagab külastajatele kustumatu kinoelamuse tipptasemel esitlustehnikaga. Katusekinos on personaalne HiFi heli, autentne 35 mm kinoprojektor ning massiivne täispuhutav 12,5mx8,5m hiidekraan, mille sarnast pole varem püsivalt Eestis kasutusel olnud. Kinno mahub ühele seansile korraga 300 inimest ning filme näidatakse katusekinos kolmapäevast pühapäevani. Lisaks avatakse katuseterrassil ka vabaõhukohvik ning baar, mis pakub mõnulemisvõimalusi kolmapäevast pühapäevani kella 12 kuni 2 öösel.
Katusekino projekti eestvedaja Aivar Laane sõnul on Katusekino programm pandud kokku koostöös PÖFFiga ning kindlasti leiab rikkalikust valikust endale meelepärast vaatamist igaüks. “Kavas on palju rariteetseid filme, mida suurel kinolinal ei ole seni Eestis laialt nähtud, unikaalsust lisab veelgi asjaolu, et igat filmi näitame ainult ühe korra õhtu ning maksimaalselt 2 korda hooaja jooksul,” rääkis Laane Katusekino filmivalikust.

Allikas: www.katusekino.eeLisaks rariteetsetele filmipärlitele on Katusekino repertuaaris Laane sõnul ka keelatud dokumentaalfilmid, uued filmid, kultusfilmid, valitud komöödiad kui ka Hollywoodi ja kinoklassika. Katusekinos toimuvad ka mitmete filmide Eesti esilinastused ning korraldatakse eriüritusi.

Katusekino ootab külastajaid nii jalgsi, jalgratta kui autoga, viimase saab parkida Viru Keskuse värskelt renoveeritud parkimismajja, kus kehtib ka kinokülastajale erihinnaga parkimistariif.

Katusekino (www.katusekino.ee) kuulub nii sel kui järgmisel aastal Tallinn 2011 kultuuriprogrammi ning on osa Tallinn 2011 sündmustesarjast “Kino linnaruumis”. Programmiga saab tutvuda Katusekino koduleheküljel. Kinol aitavad teoks saada koostööpartnerid Tuborg ja Elisa MiNT. Pileteid seanssidele saab osta kohapealt ning Katusekino koduleheküljelt, samuti Piletilevi müügikohtadest.