Tallinn Fashion Week 2011 avapäeva programmi lõpetab Tallinna Loomeinkubaatori moedisainerite kollektsioonide esitlus

14. september, 2011

14. septembril avalöögi saav Tallinn Fashion Week 2011 meelitab õhtust publikut Nuku- ja Noorsooteatri (Lai tn 1) suures saalis kell 20 algava Tallinna Loomeinkubaatori rõivadisainerite moeshow’ga.

Erinäoliste kollektsioonidega astuvad ühisel moeetendusel üles viis Loomeinkubaatoris tegutsevat moedisainerit: Lilli Jahilo, Jaana Varkki, Liina Stein, Kalle Aasamäe ja Xenia Joost.

 

Lilli Jahilo kollektsiooni „Astrid“ loomisel on inspiratsiooni ammutatud möödunud külmast ning tuulisest ja pimedast talvest. „Kõige olulisem aspekt sellise kliima üleelamisel on eelkõige mugav ja soe, tujutõstev riietus. Tänavapildis nähtud lõpututele mustadele kilejopedele vastukaaluks võiks sel hooajal elu ilmestada maitsekalt värvilised, soojad villased ja kašmiirist mantlid,” ütleb Lilli Jahilo. Disainerile omaselt ei puudu kollektsioonist seegi kord ka elegantsed ja naiselikud õhtukleidid. Koloriit ja käsitsi teostatud tikandid peegeldavad sügisest pihlakasalu ja astripeenart – domineerivad lillakad, punakad ja rohekad toonid.

Ka moebrändi Varkki loovjuht ja disainer Jaana Varkki leiab, et sügisele tuleb vastu minna säravates toonides ning soovitab sel hooajal kanda oranže, kollaseid ja lillasid toone. Lisaks sügisestele säravatele toonidele leiab Varkki kollektsioonist „Ühe hingetõmbega“ ka terashalli, musta ja valget, mida värviliste rõivastega saab lihtsalt kokku sobitada. Mustritest on esindatud triibud, ruudud ja klassikaline kalasaba muster, lisaks on kasutatud põnevaid graafilisi lahendusi. Varkki brändi käekirjale omaselt sobivad rõivad kaasaegsele naisele, kes eelistab põnevate lahendustega naiselikku stiili. A-sümmeetrilised vormid, julged volangid, üllatuslikud trükitekstid ja ahvatlevad žabood muudavad kollektsiooni tooted unikaalseks ja omanäoliseks.

Liina Steini kollektsioon „Reflektsioon“ koosneb seekord kahes osast. Esimese osa rõivad on mõeldud igapäevaseks kandmiseks. Siin on eelkõige rõhku pandud rohketele detailide, keerukatele lõigetele ja kangaste illustratsioonidele, mille autoriks on Merilin Andre. Aksessuaaridega rikastab kollektsiooni nahadisaineri Kadri Kruusi looming. Kollektsiooni teise osa eesmärgiks oli luua võimalikult lihtsalt, kuid omanäoliselt midagi väga elegantset. Valguse ja kanga omavahelisel koostööl toimub siin tagasipeegeldus sillerdavate pärlite näol. Kõikidel kleitidel on oma energia ning hingamine – ükski neist pole korduv. Kangad on käsitsi tikitud ja kombineeritud eri värvi sifoonkangastega.

KALLE HT kevad-suvi 2012 kollektsioon „La Dolce India” on inspireeritud tunnetest, mida tekitab India. Kollektsioon ühendab rahulikku põhjamaisust ning India külluslikkust: rõhutatud detailid ja lisandid aitavad paremini aru saada India eripärast, kollektsiooni värvigamma on aga rahulik ja põhjamaiselt pastelne. Et India on puuvilla kasvatamisel maailmas teisel kohal, on põhimaterjaliks puuvillane kangas, mida on täiendatud linase, siidi ja puuvilla-siidi seguga.

Xenia Joosti Kids Sügis-Talv 2012 esitlust võib pidada ka sama hooaja põhikollektsiooni mini-me variandiks. Tegemist on käsitöö elementidega rikastatud kuninglikult lendlevale siidile, pehmele sametile ja soojale villakangale loodud vintage-meeleolus kollektsiooniga, mis rõhutab disaini ja stiili ajatut ning eatut mõõdet. Lava vallutavate pisikeste modellide seljas näeb nii uues kuues klassikalisi printsessikleidikesi, trendikaid boyfriend’i stiilis jakke ja pükse ning tütarlapselikult vallatuid mantlikesi – seda kõike naiselike küpsete sügistoonide lapselikus võtmes.

14-17. septembrini toimuv Tallinna Moenädal on Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi suursündmus moedisaini vallas. Loomeinkubaatori rõivadisainerite moeetendus kuulub Tallinna Moenädala põhiprogrammi. Moeetenduste piletid on saadaval Piletilevi müügipunktides. Lisainfo www.estonianfashion.eu ja www.facebook.com/tallinnfashionweek.