Tallinn Fashion Week ja Absolut annavad välja noore moelooja stipendiumi

24. mai, 2012

erko_moeshow12Läbi aegade on noortele ja alustavatele disaineritele olnud juba suureks võiduks jõuda oma kollektsiooniga sellistele suurtele moeüritustele nagu seda on 26. mail toimuv ERKI Moeshow. Sellel aastal ühendab ERKI Moeshow väed Tallinn Fashion Week’i ja Absolut’iga, et pakkuda ühele noorele moeloojale seninägematu võimaluse – 1000€ suuruse stipendiumi ning koha sügisel toimuva Tallinn Fashion Week’i laval.


“Tallinn Fashion Week’i eesmärk on luua noorele moekunstnikule võimalus panna end proovile kohalike moeproffide hulgas ja pakkuda meie moepublikule sisukamat moenädala programmi,“ sõnas TFW esindaja Anu Kikas. Just sellel põhjusel sai välja pandud stipendium, mis antakse üle ERKI Moeshow kõige lootustandvaimale noorele disainerile. Laupäevase šou käigus valib eraldi žürii, koosseisus Vilve Unt, Aldo Järvsoo, Tanel Veenre, Anu Kikas ja Liisi Eesmaa, välja ühe kollektsiooni, mille disainerile antakse üle Absolut’i noore moelooja stipendium summas 1000€ – sellest 700€ võitjale ja 300€ talle žürii poolt määratud mentorile. Välja valitud disainer saab oma šouga üles astuda oktoobris toimuval Tallinn Fashion Week’il ning stipendium on mõeldud selleks, et noor disainer saaks oma kollektsiooni ja šoud mentori abiga lihvida ja täiustada.

Maailma üks suuremaid alkoholibrände Absolut on juba varasemalt kogunud tuntust tiheda koostöö eest kunsti- ja moemaailmaga. Lisaks koostööle nimekate moeloojatega nagu Versace, Prada, Tom Ford, Gucci, Stella McCartney jne, on Absolut teinud koostööd ka selliste Eesti moebrändidega nagu Tallinn Dolls ning Brasiilias tegutseva Eesti päritolu disaineri Oskar Metsavahtiga.

Kuna seekordne ERKI Moeshow on suuna võtnud tuleviku poole, siis mis iseloomustakski tulevikku paremini kui värske sõõm tulevast moodi. Laupäevane moešou toob tulevikumaailma kontrastidega mängides oma külastajateni unustamatu etenduse, millest vähemalt ühele kollektsiooni autorile saab osaks ka unustamatu kogemus kohalikul moenädalal.

ERKI Moeshow toimub juba sellel laupäeval Kultuurikatlas algusega kell 19.00. Uksed avanevad kell 18.00.

Korraldajad soovitavad külalistel end korralikult riidesse panna – Kultuurikatlas võib olla jahe!

Järelpidu toimub kohviku Wabadus kõigil kolmel korrusel algusega kell 22.00.

 

Rohkem infot erki.artun.ee ja ERKI Moeshow Facebooki fännilehel.

 

Vaata ka ERKI Moeshow klippi –

http://www.youtube.com/watch?v=euMpGuEgHxM&feature=youtu.be