Tallinn Music Week avalikustas esinejad ning alustas festivalipasside müüki

23. veebruar, 2012

TMW_avamine_2012183 bändi ja artisti kolmeteistkümnest riigist vallutavad 29. märtsist kolmeks ööks japäevaks Tallinna, et astuda üles Baltikumi suurimal talendifestivalil Tallinn Music Week.Seni võimsaim Tallinn Music Week toob Eesti ja lähiriikide põnevaimad artistid publikuette kahekümne seitsmel festivalilaval, mille hulka lisaks tavaks saanud festivalilavadelekuuluvad senikuulmatud eksperimentaalsed keskkonnad ehk linnalavad, kus esinejadpakuvad publikule improvisatsioonilisi ja kordumatuid muusikaelamusi.
Näiteks astuvad bändid ja muusikud sel aastal üles Skypei kontoris, Nordic Hotel Forumi sviidis,LHV pangakontoris, Disaini ja Arhitektuurigaleriis ning Miia-Milla-Manda muuseumis. Kontserdidtoimuvad ka plaadipoes Biit, kohvikus Must Puudel, Solarise Apollos ja tänavusesfestivalikeskuses Viru Keskuses, mille aatriumis asuvas Eesti muusika- ja disainikohvikus saabTMW-l pakutava kohaliku muusikaga lähemalt tutvuda juba sel nädalal.

Päevased linnalava-kontserdid on publikule tasuta. Tänasest on Piletilevis müügil ka festivalipassid, mis võimaldavad sissepääsu kõigisse esinemiskohtadesse.

Festivali põhiprogrammi avab neljapäeva, 29. märtsi õhtul Rock Cafés oma debüütalbumiesitlusega Iiris, kes jagab lava õhtu erikülalise, Soome indie-bändiga Rubik.

Tänavuse festivali programmi on kinnitatud 33 välisesinejat 13 riigisttuntud Soome bändHusky Rescue, kes esitleb siin oma uut plaati, Leedu laulja-lugudekirjutaja Alina Orlova, Soomeindie lemmiklapsed Jaakko & Jay, The New Tigers ja Zebra and Snake, vene alternatiivrockibänd Motorama, Briti sooloartist ja produtsent Napoleon IIIrd ja indie-folk bänd DiverAustriast on vaid mõned näited.

Kohalike muusikute stiiliskaala ühest otsast leiame näiteks meie viimase Superstaari LiisLemsalu, teisest aga grindcore-humoristidest grupeeringu Goresoerd. Tuntumaist eestimaistestesinejatest astuvad festivali erinevail lavadel üles teiste seas Vaiko Eplik, deep-housei lipulaevRulers of the Deep, poprokk bande Bedwetters, rockabilli ässad Boogie Company, pianist jahelilooja Rein Rannap, folk-laulja ja lugudekirjutaja Mari Kalkun, iroonilise ideaalpopi leiutajadHU? jt.

Tunnustatud underground-artistidest astuvad üles 90ndate algusest tegutsenud müra-legend ÖÄK,äsja uue kauamängiva üllitanud Shelton San, Euroopa tuuridega rahvusvaheliselt kandakinnitanud doom-duo Talbot, Paide indie-rocki veteranid Ans. Andur, avangard-metalikontseptualistid Neoandertals, housei guru Ajukaja, mitmed uue põlvkonna elektroonilisemuusika loojaid nagu Sander Mölder või supergrupp OYT, Noortebändi võitja Sibyl Vane jpt.Eesti heliloomingust tulevad esitusele näiteks Mirjam Tally ja Tatjana Kozlova teosed,klassikalise muusika esitajatest astuvad üles Helen Lokuta, Age Juurikas ja teised.

Mitmed kontserdikohad ja esitlejad on saanud juba TMW klassikaksJazzkaar ja Viljandi Folkoma kavaga teatris NO99, Hard Rock Laager Tapperis, Hea Uus Heli ja Rabarock Von Krahli teatrisja baaris ning kahte saali täitva pop/rock programmiga Rock Café. Eesti Muusika Arenduskeskuskoostöös Interpreetide