Tallinn Music Week läheb Tartusse

08. august, 2014

Gracias22.-23. augustil toimub Tartus juba kolmandat aastat järjest Tartu muusikanädal. Tallinn Music Weeki kahepäevane sõsarfestival hõlmab endas klubiõhtuid Tartu Uues Teatris ja päevaseid kontserte Uues Õues, bändikoolitust, töötubasid, pop-up plaadiploodi ja muudki.

Tartu Muusikanädala peamiseks eesmärgiks on tutvustada publikule päevakajalisi Eesti ja lähiriikide artiste. Välisesinejaid on selle aasta programmis kolm – rahvusvahelist tähelepanu ja autiitleid noppinud Kongo-Soome hiphopi grupp Gracias, postrokki elektroonikaga segav Leedu bänd Without Letters ja tarmukalt üle Euroopa publikut võitev Läti indifolgi kollektiiv Carnival Youth.

Eesti muusikat esindavad üliharva lavale astuv sünt-popi bänd Popidiot, bassimuusika tandem Faun Racket, äsja aasta põnevaima kodumaise albumi üllitanud artpop trio Badass Yuki, Kalamaja hiphop-filosoofid DVPH ja Tartu elektroonikute uus saadik Sander Reinus. Klubiõhtute DJ-settide eest kannavad hoolt pealinna popi peosarja Tallinn Jäck City residendid ning kiiksuga house-muusikale keskenduv rühmitus Parmani People.

Et muusikanädalavahetus Tartus oleks täielik, saab 23. augustil Uues Õues (Lai 37) kuulata akustilisi etteasteid valitud festivaliartistidelt, külastada Biit Me pop-up-plaadipoodi, lüüa kaasa eestimaise särgibrändi SWÄRK töötoas, osaleda lauatenniseturniiril ning mekkida käsitööõlut ja muud maitsvat.

Kõigil muusikutel ja muusikaelu korraldajatel on Tartu muusikanädala raames reedel, 22. augustil kl 11-15 võimalus osaleda bändikoolitusel, mis toimub koostöösBändiLaboriga. Bändikoolituse täpne ajakava ja programm on alates 14. augustist leitav Tartu Muusikanädala veebilehel.

Tartu muusikanädala täpse programmi ja info esinejate kohta leiab veebilehelt www.tartumuusika.ee, sündmuse piletid on alates 8. augustist müügil Piletilevis: eelmüügist hinnaga 7 eurot / õhtu, kohapealt 10 eurot (kõigile, kes on liitunud Tartu muusikanädala Facebooki-sündmusega ka ukselt 7 eurot)

Foto: Gracias (FIN)