Tallinn Music Weeki konverentsiprogramm väljakuulutatud

29. märts, 2013

tmwTalendifestival ning muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week esitleb uhkusega oma konverentsiprogrammis kahte tõelist muusikatööstuse staari,käsitleb innovatsiooni ja uute tuluallikate teemasid ning toob rahvusvahelisepubliku ette Garage48 Tallinn Music tehnoloogiainnovatsiooni.

Tänavuse konverentsi üks legendaarsemaid külalisi on Seymour Stein – Sire Records’i kaasasutaja ja juht, kes pani pungi ja New Wave’i maailma kaardile, rääkimata Madonnast. Möödunud aasta novembris kirjutasid Steini heakskiidul Warner Bros. Recordsiga plaadilepingu alla ka Ewert and the Two Dragons, kelle suhtes plaadifirmal on suured lootused. Olles üks viimaseid vana kooli „plaadifirma-mehi“, kes jätkuvalt töötab muusikaäris, saavutas Stein edu oskusega ära arvata järgmine muusikaline laine ja saada enda labeli alla selle säravamad tähed. 1975. aastal nägi ta nelja musta nahla riietatud Queensi poissi, kes mängisid täiesti enneolematus stiilis välgukiiruseid lugusid. „See oli nagu oleks ma toppinud oma käe voolu all olevasse elektrilülitisse,“ meenutab Stein oma esmakohtumist Ramones’iga. Sire on olnud kaasaegse muusika jaoks kullaauk – populaarsetest teerajajatest nagu Talking Heads, Cure ja Smiths  kuni teenekate kultusbändideni nagu Flamin’ Groovies, Dead Boys, Richard Hell and the Voidoids ja Replacements. Suurim mitte New Wave artist oli Madonna, kelle esimese singli “Everybody” andis Sire välja 1982. Stein soovis tulevaselt superstaarilt tervet albumit nende kohtumisel haiglapalatis, kus Stein südamehaigusest paranemas oli. „Teda huvitab rohkem muusika kui see, kas ta sellest plaatina plaadi teha saab,“ ütles Madonna.

Peter Jenner (Sincere Management ja endine rahvusvahelise muusikamanageride foorumi peasekretär) panustab oma kogemustega lausa mitmesse konverentsi paneeli, pühendudes eelkõige uute tehnoloogiate ja ärimudelite teemale ning jagades kogemusi artisti-manageride arutelul. Jenner ja tema äripartner Andrew King „avastasid“ 1960ndatel Pink Floyd´i ja suunasid bändi kuulsuse teele. Jenner korraldas kontserte Londoni Hyde Parkis, teiste seas ka legendaarse Rolling Stones’i kontserdi aastal 1969. Ta on olnud selliste bändide manager nagu Pink FloydT RexIan DuryRoy HarperThe ClashThe Disposable Heroes of HiphoprisyRobyn HitchcockBaaba MaalSarah Jane Morris,Denzil ja Eddi Reader (Fairground Attraction). Viimastel aastatel on Jenner võtnud oma südameasjaks autoriõiguste teema digiajastul ning konsulteerib rahvusvahelist intellektuaalõiguste organisatsiooni WIPO.
 
Uute tehnoloogiate paneelis osaleb ka Dagfinn Bach (Artspages International AS, Bach Technology AS), kes on üks online muusika teerajajaid, olles osaline esimese MP3 mängija loomisel 1993. Bach konsulteeris Nokiat online muusika levitamisel Hiinas.
 
Põnevusega tasub oodata ka pitching seanssi, kus Garage48 Tallinn Music 2013parimad välja valitud uued tooted ja teenused esitletakse hindamiseks ja kommenteerimiseks muusikatööstuse tipptegijatele ja võimalikele investoritele. Garage48 üritusele kogunes eelmisel nädalavahetusel Tallinnasse sadakond vabatahtlikku tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri nii Eestist kui välisriikidest, kelle fookuses oli sel korral uute interneti- ja mobiilipõhiste meelelahutus- ja muusikatoodete loomine. Tallinn Music Weeki paneeli žüriisse on kutsutud oma ala asjatundjad nagu Villu Arak (General Specifics), Mark Meharry (Music Glue), Chris Douridas (KCRW-FM, varem iTunes), Mathieu Molinero (International Area Manager of Deezer) ja Allan Martinson (Estonian Business Angels Network).
 
TMW konverentsil koguneb Eesti muusikavaldkonna statistika kogumise ja sissetulekuallikate kaardistamise ümarlaud, mille tulemuste analüüsimisse kaasatakse ka Rootsi ja Soome eksperdid ning mille eesmärgiks on seada jalule muusikastatistika adekvaatne ja järjepidev kogumine ning analüüs Eestis.
 
Konverentsiprogrammi lõpetab juba traditsiooniks saanud populaarne „Check My Demo“ seminar, kus festivalikavas olevad bändid saavad ausat ja vahetut tagasisidet salvestatud lugudele oma ala tugevamatelt tegijatelt. Muusikat mängib ja arutlusringi juhib Raadio 2 muusikajuht Erik Morna.
 
Tallinn Music Week 2013 toimub 4.-6. aprillil. Juba viiendat aastat aset leidva Eesti muusika esitlusfestivali ning muusikatööstuse konverentsi eesmärgiks on näidata publikule põnevaimat ja aktuaalseimat Eesti muusikat, tutvustada meie tugevamaid artiste rahvusvahelisele muusikatööstusele ja muusikapressile ning olla Eesti muusikaettevõtjatele abiks tegevuse laiendamisel välisturgudele. Konverents toimub 5.-6. aprillil 2013 Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses ning selle avab 5. aprillil 10:00 president Toomas Henrik Ilves.
 
Detailne konverentsikava: http://tmw.ee/seminar_2013.php
(Kava täieneb jooksvalt)
 
Nii konverentsi- kui festivalipääset sisaldavad delegaadipassid (225 EUR) on saadaval:http://tmw.ee/register_2013n.php Delegaadipasse on piiratud kogus.
 
Festivalipassid hinnaga 35 € on saadaval Piletilevis www.piletilevi.ee . 1. aprillist on festivalipassi hinnaks 50 €. EMT Topeltpluss kliendile on festivalipassid 20% soodsamad, ISIC-kaardiga ning Tallinn Cardiga ostes hind 30 €. Festivalipasse on müügil piiratud kogus.
 
Festivali partnereid ja toetajad:
Suurtoetajad: Skype, Nordic Hotel Forum, EMT
Toetajad: Red Bull Music Academy, Tuborg Music Club, Tallink, Hansabuss
Partnerid: ERR, Raadio2, Delfi, Rada7.ee, Viru Keskus, EMAK, garage48, ISIC, Müürileht, RGB, Eventech, Papyrus, ETEP, CEETEP
Rahastajad: Kultuuriministeerium, Majandusministeerium, Kultuurkapital, Ameerika saatkond, EAS / Euroopa Regionaalarengu Fond 
 
Festivali disain: AKU
Festivali veebileht: Velvet
 
Estonia.eu – positively surprising
visitestonia.com
 
Projekti toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist, mis pakub liikmesriikidele toetust, et ühtlustada erinevate piirkondade arengut ning tugevdada majanduslikku ja ühiskondlikku sidusust Euroopa Liidus.

Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
info@tallinnmusicweek.ee