Tallinn tutvus Berliini loomemajandusega

18. juuni, 2010
31762-uudis_sisu1„Creative Metropoles“ projekti raames vahetasid 9.-11. juunini Tallinna linna ja loomemajanduse tugiorganisatsioonide esindaja Berliinis kogemusi ja tutvusid heade näidetega loomemajanduse edendamisest.

3-päevane programm sisaldas kohtumisi mitmete loomekeskustega (Betahaus, Modulor-Haus), kes pakuvad loomingulistele inimestele soodsalt ja paindlikel tingimustel ruume ja lisateenuseid, tutvumist ülikoolide ja ettevõtete vaheliste interdistsiplinaarsete projektidega (DesignReaktor, StreetLab), ning põhjalikku ülevaadet Berliini linna algatustest loomemajanduse tugisüsteemi  ja võrgustike väljaarendamisel (ProjektZukunft).
Tallinna ettevõtlusameti välisprojektide juhtivspetsialisti Jaanus Vahesalu sõnul võib Berliini pidada loomemajanduse seisukohalt üheks paremaks näiteks Euroopas. „Linna teadlik ja sihipärane arendustöö ja võimaluste loomine loominguliseks tegevuseks nii vaimse kui füüsilise keskkonna näol on soodustanud loomeinimeste ning loovate ideede koondumist Berliini ning on seeläbi oluliselt muutnud ka linna imagot tervikuna,“ ütles Vahesalu.

Lisaks ruumilisele ja koostöö arendamisele oli seekordse õppevisiidi fookus suunatud disainile. Paralleelselt toimus Berliinis ka rahvusvaheline disainifestival DMY 2010, kus osales üle 400 disaineri üle maailma, sealhulgas ka Eesti disainerid Annike Laigo ja Jaanus Orgusaar oma toodetega.

Tallinnast osales õppevisiidil 6-liikmeline delegatsioon, kuhu kuulusid esindajad Tallinna Ettevõtlusametist, Tallinna Loomeinkubaatorist, Kultuurikatlast, Tallinna Linnaplaneerimise Ametist, Eesti Disainikeskusest ja Telliskivi Loomelinnakust.

Creative Metropoles on 11 Euroopa partnerlinna poolt algatatud projekt, mille eesmärgiks on edendada avaliku sektori poolset toetuspoliitikat loomemajanduse arendamiseks. Tallinn osaleb projektis lihtpartnerina.

Allikas:
http://www.tallinn.ee/est/ettevotjale/Tallinn-tutvus-Berliini-loomemajandusega