Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2019

23. juuli, 2019

Eesti Arhitektuurikeskuse poolt korraldatav TAB on alates 2011. aastast toimunud rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu arhitektuurivaldkonna tulevikku. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, alles arhitektuurivaldkonnas tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui arhitektuurihuvilistele.

TABi programm on mõeldud nii valdkonna tippudele kui noortele professionaalidele ja arhitektuurihuvilistele. TAB soodustab eesti ja välisarhitektide vahel sünergia ja kontaktvõrgustike loomist ning koosneb viiest peasündmusest: sümpoosionist, kuraatorinäitusest ja visioonivõistlusest, mida kureerib peakuraator ning installatsiooni programmist ja rahvusvahelisest arhitektuurikoolide näitusest.

Lisaks kuulub TABi ametlikku programmi ka mitmekesine satelliitprogramm, mis hõlmab endas näituseid, loenguid, installatsioone, arhitektuuri filmiprogrammi ja teisi erinevaid sündmuseid, mis toimuvad TABi raames, Tallinnas. 

Tallinna Arhitektuuribiennaali korraldab Eesti Arhitektuurikeskus.

Tänavune TAB toimub sel sügisel. Rohkem infot: tab.ee

Pildil TAB 2015 Kultuurikatlas. Foto: Tõnu Tunnel