Tallinna arhitektuuribiennaali avamine 4. septembril toob vestlusringi oma ajastu tuntumad arhitektid

02. september, 2013

klubi3ae729TAB 2013 kohalik avamine kolmapäeval, 4. septembril kell 18:00 toob vestlusringi biennaali teemaks oleva ajastu ühed tuntumad arhitektid Toomas Reinu, Veljo Kaasiku, Peep Jänese ja Aulo Padari. Vestlusring on biennaali kohaliku avamise keskne sündmus, milles osalevad arhitektid teevad üheskoos väikese tagasivaate tollasesse projekteerimise igapäeva ja konteksti. Vestlusringi juhib arhitektuuriajaloolane Mait Väljas. Kogu sündmus on eesti keeles.

Kohalik avamine on sissejuhatus arhitektuuribiennaali rahvusvahelisele osale, mis saab alguse samal õhtul kell 20 arhitektuurikoolide näituse avamisega Linnahallis ning millele järgneb neli päeva mitmekesist programmi.

Vestlusringile eelneb kell 17:30 noorte Saksa arhitektide ettekanne arhitektuuriajakirjast Horizonte ja projektiruumist ArchitekturApotheke. Ettekanne on inglise keeles.

Tänavune Tallinna arhitektuuribiennaal: Taaskasutades nõukogude ruumipärandit vaatleb 1960ndate kuni 1980ndate modernistlikku ja sotsialistlikku arhitektuuri. Viis päeva kestev mitmekesine põhiprogramm algab kolmapäeval, 4. septembril. Programmi põhisündmused on kahepäevane sümpoosion, kuraatorinäitus, visioonivõistluse auhinnatseremoonia ja rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus. Biennaali kõrghetked on maailmakuulsate Pier Vittorio Aureli ja raumlaborberlini loengud kinos Kosmos, Välisministeeriumi kilukarbisaali avamine avalikkusele, 12 teemakohast spetsiaalselt biennaali jaoks valminud teost kohalikelt ja välismaistelt arhitektuuribüroodelt (sh Dogma, raumlaborberlin, EXYZT, Dorte Mandrup, Salto ja teised), TAB visioonivõistluse (mille žüriisse kuulus teiste hulgas Bjarke Ingels) võitjate nimede avalikustamine ja võitjate autasustamine Väike-Õismäel ja maailma tunnustatud arhitektuurikoolide (sh Oslo Arhitektuuri- ja Disainikool, Singapuri Tehnoloogia ja Disaini Ülikool, Universität für angewandte Kunst Wien, Strelka Instituut, RMIT Arhitektuuri- ja Disainikool ja paljud teised) tudengiprojektide eksponeerimine Linnahallis. TAB klubis astuvad üles noored arhitektid ja aktivistid lähiregioonist, pop-up raamatupood müüb teemakohaseid raamatuid, kohvik pakub võimalust muljetamiseks, filmid ja peod toovad sära öödesse ja ekskursioonid kohaliku modernistliku arhitektuuri avastamise põnevust päevadesse.

Lisainfo: tab.ee

TAB 2013 Taaskasutades nõukogude ruumipärandit
põhiprogramm 4.-8. september, 2013

Enamus kavas olevaid sündmuseid on tasuta. Tasuliste sündmuste piletid saab soetada Piletilevist.