Tallinna arhitektuuribiennaali TAB 2015 konkurss lõpeb 31. märtsil

20. märts, 2014

2014 03 021Eesti Arhitektuurikeskuse TAB 2015 korraldustoimkond tuletab meelde, et Tallinna arhitektuuribiennaali TAB 2015 kuraatorikonkurss lõpeb 31. märtsil. 

Konkursi eesmärk on leida parim teema ning kuraator või kuraatorid kolmandale Tallinna arhitektuuribiennaalile TAB 2015, mis toimub septembris ja oktoobris 2015. Teema peab olema arhitektuurikeskne, Eesti kontekstiga seotud, aktuaalne, innovatiivne ning kaasaegses arhitektuurimaailmas vastukaja tekitav.

Eesti Arhitektuurikeskuse poolt korraldatav TAB on alates 2011. aastast toimunud rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu arhitektuurivaldkonna tulevikku. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, alles arhitektuurivaldkonnas tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui arhitektuurihuvilistele. 2015. aasta sügisel toimub TAB juba kolmandat korda.

Tallinna arhitektuuribiennaal koosneb:    

  • sümpoosionist    
  • kuraatorinäitusest    
  • arhitektuurikoolide näitusest
  • Tallinna visioonivõistlusest ja seotud näitusest
  • linnainstallatsioonivõistlusest ja seotud näitusest    
  • TAB klubist ja teistest satelliitsündmustest  

Esimese biennaali, TAB 2011 kuraatorite Villem Tomiste ja Katrin Koovi mõtted sõnastas pealkiri Landscape Urbanism / Maastikuurbanism”, mis haaras arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed. TAB 2011 eesmärgiks oli tutvustada maastikuurbanismi meetodit kui ühte võimalust linnaliste probleemide lahendamiseks ja mõistmiseks.

TAB 2013 kuraatorite (Karin Tõugu, Kadri Klementi, Aet Ader, Kaidi Õis ja Mari Hunt) püstitatud teema Recycling Socialism ehk “Taaskasutades nõukogude ruumipärandit” keskendus küsimustele mida ja kuidas taaskasutada siinsest 1960.-1980. aastate modernistlikust arhitektuurist ja selle ruumilistest ideedest nii täna kui tulevikuutoopiate loomisel.

Homse päeva arhitektuurimõtet tabada püüdvaid ideid kuraatoritelt või kuraatorite tiimidelt hindab žürii, kuhu kuuluvad Tallinna linnaarhitekt Endrik Mänd; Eesti Arhitektide Liidu esimees Indrek Allmann; kultuuriministeeriumi arhitektuurinõunik Yoko Alender; EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari, arhitekt Peeter Pere (Peeter Pere Arhitektid OÜ), TABi idee autor ja TAB 2011 kuraator Villem Tomiste (Stuudio Tallinn); ajakirja MAJA peatoimetaja ja TAB 2011 kuraator Katrin Koov; üks TAB 2013 kuraatoritest, Karin Tõugu (b210) ning Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg. 

 

TAB 2015 kuraatorikonkurssi toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium ja Velux

 

Tingimused: http://www.arhitektuurikeskus.ee/tab/ 

Lähemalt TABist:http://tab.ee/info/biennaalist 

TAB Facebookis: https://www.facebook.com/TallinnArchitectureBiennale