Tallinna ettevõtlusauhindade konkurss

10. juuni, 2013

ettevotluspaev 2013Tallinna Ettevõtlusamet kutsub pealinna ettevõtjaid osalema konkursil „Tallinna ettevõtlusauhinnad 2013“. Konkursi eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tutvustada laiemale üldsusele tegusaid ettevõtteid ja organisatsioone. Tallinna linn on traditsiooniliselt sügiseti toimuva Tallinna ettevõtluspäeva raames tunnustanud kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid. Ettevõtluskonkursside võitjad kuulutatakse välja 2. oktoobril toimuval pidulikul vastuvõtul.

 Konkursi raames tunnustatakse parimat ettevõtlust või turismi soosivat kinnisvaraalast arendusprojekti, ettevõtjatevahelist koostööprojekti, alustavat ettevõtjat, turismitegu, töökohtade loojat ning vastutustundlikku ettevõtjat. Vastutustundliku ettevõtja kategooria raames antakse sellel aastal esmakordselt välja ka ökouuenduse eriauhind, mis põhineb ettevõtete keskkonnasäästlikel tegevustel.

Lisaks kuuele põhikategooriale antakse ettevõtluspäeval traditsiooniliselt üle eriauhinnad ka aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele Eesti Kunstiakadeemias, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tallinna Ülikoolis.

Möödunud aastal pälvis ettevõtluskonkursil auhinna „Töökohtade looja“ tiitli AS Estanc. AS Estanc põhitoodanguks on surve-, tehnoloogiliste ja kütusemahutite valmistamine. AS Estanc juhatuse liikme ja tegevdirektori Vaido Palmiku sõnul on ettevõttes 2012. aasta algusega võrreldes töökohtade arv kahekordistunud – praegu on töökohti ligi 130. Ühtlasi julgustab ja innustab Vaido Palmik ettevõtjaid osalema mistahes konkurssidel, sest igasugune tunnustus on edasiviivaks jõuks. „Konkurssidel on alati hea osaleda, sest paraku on ikkagi tunnustamist liiga vähe,“ möönis Palmik. „Toetan ja hindan neid, kes ka nö. pehmeid väärtusi ehk inimesi oskavad väärtustada – kõik ei ole siiski arvudes või rahas mõõdetav,“ sõnas Palmik. „Niisamuti aitavad sellised tunnustused iseennast ehk ettevõtet, töötajaid teise pilguga vaatama – andes hoopis teise mõõtme ja väärtuse oma kollektiivile. Meie töötajaskond on kahtlemata multikultuurne ning selline tunnustus ainult kinnitab, et multikultuursus on ettevõttele omaette väärtuseks.“

Konkursil osalemiseks tuleb täita ankeet, mille leiate Tallinna ettevõtluspäeva kodulehelt www.ettevotluspaev.tallinn.ee. Kandideerida saab kuni 9. septembrini.