Tallinna Ettevõtlusinkubaatorites kaitsti äriplaane

18. september, 2012

esa_logo_v_190pxTallinna Ettevõtlusinkubaatorites kaitses 18. septembril edukalt oma äriideed kaheksa alustavat ettevõtjat. Taotlusvoor on aga jätkuvalt avatud, liituma on oodatud kõik need, kel tahtmine ja soov alustada ettevõtlusega või juba tegutseva ettevõttega Eestist välja kasvada.

 

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite 18. septembri hindamiskomisjonis kaitsesid edukalt oma äriideid kaheksa värsket ettevõtjat. Esindatud olid tegevusalad moedisainist kuni katuste hooldamisteenuse pakkumiseni.

Hindamiskomisjoni liige Krista Kink: „Seekordsed ettevõtjad eristusid oma ambitsioonikuse ja heal tasemel äriplaanide ettevalmistuse poolest. Oli neid, kes soovisid juba õpingute ajal või vahetult pärast õpingute lõppu oma ettevõtet asutada. Oli neid, kes ei olnud rahul oma töötaja rolliga ja soovisid saada iseendale tööandjaks. Nagu alati, oli ka neid, kes asusid ellu viima oma hobi või pikaajalist unistust. Silma torkasid uute infotehnoloogialahenduste loomine või rakenduste pakkumine. Hästi oli ära tabatud turul tekkinud nõudlus väikeste niššitoodete või teenuste osas ja rajatud sellele oma äriplaan. Kindlasti väärivad äramärkimist juba toimiv koostöö rahvusvaheliste äripartneritega ning kogemused Aasia ja Ameerika turgudel.“

Inkubatsiooni eesmärk on toetada alustavate ettevõtete kasvu ja võimendada nende äriedukust. Igal inkubatsiooniettevõttel on võimalus kogu inkubatsiooniperioodi vältel kasutada nõustamismeeskonda, kuhu kuuluvad lisaks inkubaatori konsultantidele ka inkubaatori välised eksperdid ehk mentorid. Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite mentoriteks on kogenud ja tunnustatud ettevõtjad, kes annavad edasi oma aastate jooksul omandatud praktilisi teadmisi ja kogemusi

Vastavalt sel suvel jõustunud inkubaatorite tegevust reguleerivale määrusele, võib inkubatsiooniteenust taotleda ka ettevõte, kes on tegutsenud rohkem kui kaks aastat.

„Ettevõtete vanusest peame täna olulisemaks seda, mida uut tahetakse järgmiste aastate jooksul korda saata. Uudsete ja innovaatiliste lahenduste loomine ei pruugi tähendada alati uue ettevõtte loomist. Seetõttu on meiega oodatud liituma ka need ettevõtted, kes on juba mõnda aega tegutsenud, kuid soovivad arendada uut ärisuunda või laieneda välisturgudele.“ sõnas Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite juhatuse liige Anu Lõhmus.

Inkubaatori abiga saab äri käima lükata 6-kuulises ärialustusmoodulis, ettevõtet arendada kuni 18-kuulises äriarendusmoodulis ja alustada ekspordi eeltegevustega 12-kuulises ekspordimoodulis. Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite teenused on kättesaadavad Kopli ja Ülemiste inkubaatorites ning Loomeinkubaatoris.

Avaldusi Tallinna Ettevõtlusinkubaatoritega liitumiseks on võimalik esitada veebis:  http://inkubaator.tallinn.ee/est/liitu-inkubaatoriga/tee-oma-oskustest-ari