Tallinna Ettevõtlusinkubaatorites saab nüüdsest kandideerida eksporditoetusele

08. aprill, 2013

eksportAlates selle aasta sügisest on ekspordisooviga ettevõtjatel võimalus Tallinna Ettevõtlusinkubaatoritest taotleda eksporditoetust. Esimene tähtaeg toetusele kandideerimiseks on 1. oktoober 2013.

 

Uus toetusmeede on loodud Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite ekspordimooduliga liitunud ettevõtetele ning välja antava toetuse ülempiir ühele ettevõttele on 5 000 eurot. Toetuse andmiseks korraldatakse ühes kalendriaastas kaks vooru (tähtajad 1. oktoober ja 1. märts) ning laekunud taotlustele annab enda hinnangu spetsiaalne komisjon. Ühes taotlusvoorus antakse välja maksimaalselt kaks toetust.

Lisaks eksporditoetuse taotlemise võimalusele, on inkubaatoriga liitunud ettevõtjatel võimalik kasutada ka kõiki teisi inkubaatori pakutavaid ekspordi tugiteenuseid. Iga ettevõtet nõustab personaalne konsultant, inkubaatori meeskond nõustab ka ekspordiplaani koostamisel, turu-uuringute ettevalmistamisel ning ekspordisooviga ettevõtjal on võimalus osaleda müügiesitluste- ja kohtumiste töötubades ja muudel erinevatel koolitustel.

Inkubatsioonijuht Mart Brauer kinnitab, et eksporditoetuse taotlemine on inkubaatori kliendile lihtne ja mugav. “Eksporditegevustega alustamisel on kulud alati kõrged (sageli kõrgemad, kui esialgselt arvatud) ning eksporditoetus aitab kahtlemata säästa ja samas ka kiiremini siseneda soovitud välisturule,” hindab Mart Brauer eksporditoetuse kasutegurit ülimalt kõrgeks.

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid on 2006. aastal loodud ettevõtluse tugistruktuur, mille eesmärgiks on toetada jätku- ja kasvusuutliku ettevõtluse kasvu ning vähendada alustava ettevõtja arenguriske inkubatsiooniteenuste pakkumise kaudu. 2012. aastast kuuluvad Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid Euroopa äri- ja innovatsioonikeskuste võrgustikku.

Vaata lähemalt ka inkubaator.tallinn.ee

Foto: Eesti loome-ettevõtete showruum Peterburis, september 2012