Tallinna Lennujaam pälvis rahvusvahelise tunnustuse disainijuhtimises

16. detsember, 2013

DME 2013 112. detsembril Katowices toimunud Euroopa Disainijuhtimise (Design Management Europe Award 2013) auhinnagaalal sai Tallinna Lennujaam väärika tunnustuse osaliseks. Disainijuhtimise auhinnaga tunnustatakse organisatsioone, kus toodete ja teenuste disain on osa ettevõtte strateegilisest tegevusest.

 

Tallinna Lennujaamale omistati disainijuhtimise kõrge rahvusvaheline tunnustus reisija teekonna kujundamisse kaasatud disainijuhtimise eest.  Tallinna Lennujaam  kombineerib edukalt reisiterminali arendamisel erinevate sihtgruppide vajadusi ja soove unustamata ettevõtte ärilisi sihte.

„Lennujaam on viimastel aastatel palju muutunud. Oleme loonud reisiterminali erinevaid keskkondi, kus meie külastajad ennast hästi tunnevad. Meil on mõnusad lounged, kus istuda ja aega veeta, raamatukogu, lastenurgas on suur Lotte mängumaa, mitmeid erinevaid söögikohti, veinibaar, õllebaar, suures valikus erinevaid kauplusi ja palju muud põnevat. Meie eesmärgiks ei ole saada maailma suurimaks, küllaga maailma hubaseimaks lennujaamaks. Selline rahvusvaheline tunnustus näitab, et oleme õigel teel,“  rääkis Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov. 

Euroopa Disainijuhtimise auhind on ainus omalaadne auhind, mis on pühendatud disaini juhtimisele era- ja avaliku sektori ettevõtetes üle Euroopa. Auhinda antakse välja alates 2007. aastast kuues kategoorias vastavalt ettevõtte suurusele ja tüübile. Sellega tunnustatakse käimasolevaid protsesse, ärilisi otsuseid ja strateegiaid, mis teevad võimalikuks innovatsiooni ja millega luuakse efektiivselt disainitud tooteid, teenuseid, infovahetust, keskkondi ja brände, mis tagavad ettevõtte edu. Tallinna Lennujaamale lisaks märgiti avaliku sektori ettevõtete kategoorias ära ka kaks linna – Amsterdam ja St. Etienne.