Tallinna Loomeinkubaator sai rahvusvahelisel Best Science Based Incubator 2010 konkursil auhinnalise teise koha

22. november, 2010

alt Reedel, 19. novembril kuulutati Liverpoolis toimunud 9. rahvusvahelisel inkubatsioonikonverentsil välja ülemaailmse parima inkubaatori auhinna võitjad. Auhinnalise teise koha vääriliseks tunnistati ESA Tallinna Loomeinkubaator.

 

„Auhinnalise koha võitmine ülemaailmsel parima inkubaatori konkursil on tunnustus mitte ainult ESA Loomeinkubaatorile, vaid kogu Eestile. Täna oleme kandnud ennast väikeettevõtluse toetusmeetmete ja eriti loomemajandusvaldkonna tugisüsteemide arendajatena maailmakaardile,“ kommenteeris globaalse mõõtmega tunnustuse saamist Tallinna Loomeinkubaatorit arendava Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse (ESA) juhatuse liige Anu Lõhmus.

Inkubaatoriauhinna teemaks oli sel aastal ettevõtlikkuse sidumine loovuse ja kultuuriga. Enam kui 50 osalenud inkubaatori seast valiti esikoha võitjaks Kansases asuv The Arts Incubator – väljaehitatud ateljeede ja stuudiote ning tehnikaga varustatud kunstiinkubaator. Kolmanda koha auhind omistati Liverpooli uues loomekvartalis The Baltic Triangle asuvale, aasta aega tegutsenud Pacificstream Enterprise Solutions Community Interest Company’le.

9th Annual Incubation Conference ja Awards – parima inkubaatori auhinnast

Rahvusvahelise parima inkubaatori auhinna konkursi läbiviijateks on teaduspõhise regionaalse arengu eksperte ja praktikuid ühendav organisatsioon The Technopolicy Network (www.technopolicy.net) ja rahvusvaheline strateegia- ja hindamisteenuste keskus CSES (the Centre for Strategy and Evaluation Services). Inkubaatoreid hindab USA, Suurbritannia, Saksa, Rootsi ja India ekspertidest žürii.

Tallinna Loomeinkubaatorist

2009. aastal avatud Tallinna Loomeinkubaator on üks kolmest Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse (ESA) juhitavast inkubaatorist. Tallinnas Baltika Kvartalis asuv stuudio- ja ateljeelaadne keskkond on rajatud loomemajanduse valdkonnas tegutsevate ettevõtetele nende arengu ja kasvu toetuseks. Tallinna Loomeinkubaator osutab alustavatele loomemajandusvaldkonna ettevõtetele teenuseid, mis on eelkõige seotud ettevõtluse alustamise (äriidee esmane analüüs, ärialane nõustamine, ettevõtluse baaskoolitus) ja äri arendamisega (sh valdkondlikud nõustamised, spetsialiseeritud koolitused, abi koostööpartnerite leidmisel nii Eestis kui välisriikides). Alustavaid loomeettevõtteid ühendavasse Loomeinkubaatorisse kuuluvad aktiivsed ja toimekad moedisainerid, klaasikunstnikud, juveliirid, fotograafid ning paljud teised loomevaldkonnas tegutsejad.