Tallinna Loomeinkubaator tähistas rahvusvahelise seminari ja moeshow’ga oma esimese tegutsemisaasta täitumist

14. september, 2010

esa_logo_v_190pxTallinna Loomeinkubaator tähistas 9. septembril oma esimest tegutsemise aastapäeva. Pidulik päev algas traditsiooniks muutunud iga-aastase rahvusvahelise loomeseminariga, mille kandvaks teemaks oli tänavu „Koostöös juhuste taltsutamine“.

 

Esinejad jagasid oma kogemusi ning arutlesid, kas samaaegselt saab olla looja ja ettevõtja, kuidas erinevaid koostöövorme kasutades hõlpsamini loomevaldkonna võimalusi ära kasutada ning nii loomingulises kui ärialases plaanis edu saavutada. Seminari välisesinejateks olid ehtekunstifestivali Brilliantly Birmingham esindajad Susan McNally ja Sophia Tarr ning tootedisainistuudio Tambakunda Innodesign Tank Barcelona disainer Enrique Frisanto, Eestit esindasid Indrek Tiigi (ahitektuuribüroo Allianss Arhitektid), moedisainer Lilli Jahilo (Ateljee Tallinn), Triin Männik ja Liina Guiter (Tallinn2011 korraldusmeeskond) ning Marion Jõepera ja Pärtel Vurma (Velvet Creative Alliance).

Seminarile järgnes Blender – Loomeinkubaatori ettevõtete ja üheteistkümnest Euroopa linnast saabunud loomeettevõtja vaheline intensiivne grupitöövorm, kus vahetati äri- ja kultuurialaseid kontakte ning lahendati üheskoos ettevõtja igapäevaelus ettetulevaid situatsioone (nn case study’sid).

Paralleelselt toimus Interreg IV projekti Creative Metropoles raames rahvusvahelise töörühma kohtumine-ajurünnak, mille eesmärgiks oli Balti mere äärsete pealinnade loomemajanduse arendamise strateegiate ühisosade efektiivsem töösserakendamine loomeettevõtjate huvides. Sessioonil jäid kõlama märksõnad „rahvusvahelistumine“ ja „poliitikate ühtlustamine“ – mis tähendaks ennekõike seda, et Balti mere riikides oleks ettevõtjate jaoks võimalik tegutseda võimalikult ühtses majanduspoliitilises raamistikus. Osalejad kinnitasid üksmeelselt, et kõik head asjad saavad alguse inimestevahelisest vahetust suhlemisest – pelgalt paberilt või meile saates ei saa tegelikult laieneda eksportturgudele.

Päeva lõpetas kõigile Loomeinkubaatori ettevõtetele, partneritele ja sõpradele avatud sünnipäevapidu Baltika Moelaval. Sündmuse krooniks oli suurejooneline moeshow, kus astusid üles Loomeinkubaatoriga seotud rõivadisainerid ja moebrändid Lilli Jahilo, Uma, Donkey Hot, Maki, Erkki Engso ja Kalle Aasamäe.

 

Juta Teller
Turundusjuht
Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA)
mob 516 4119
tel 604 0603
skype: juta.teller
juta@esa.ee / www.esa.ee