Tallinna Loomeinkubaator võõrustas Läti kultuuriministeeriumi delegatsiooni

08. märts, 2012

lati_kultmin_loomeinkubaatorisKultuuriminister Rein Langi kutsel viibis täna Eestis visiidil Läti kultuuriministeeriumi delegatsioon eesotsas kultuuriminister Žaneta Jaunzeme-Grendega, et tutvuda Eesti kultuurielu korraldusega. Läti kultuuriminister kohtus visiidil loomemajanduse edendajatega, külastati ESA Tallinna Loomeinkubaatorit, Eesti Disainikeskust ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust.

Ringkäigul Tallinna Loomeinkubaatoris said külalised ülevaate inkubaatori tööst ja tegevustest, uudistasid Loomeinkubaatori ruumides eksponeeritavat EKA tootedisaini tudengite disaintõukekelkude näitust ning külastasid inkubaatoris tegutsevaid ettevõtteid – ehtekunstnik Gvido Valickist (GM Jewellery Design), klaasistuudiot Annkris-Glass, kaasaegsete õppevahendite, videofilmide, reklaamklippide ja telesaadete tootmisega tegelevat ettevõtet iEducation ja virtuaalset proovikabiini arendavat Fitsgvido_latei_kultmin.me’d.

Rõõmsa üllatuse pakkus Läti delegatsioonile kaasmaalasest ehtekunstnik Gvido Valickis, kes vahetu allikana rääkis inkubaatorist ning oma tegevusest enda ja külaliste emakeeles. „Mul on väga hea meel, et me kaugemalt vaadates paistame loomemajanduse valdkonna arendamisel nii edukad. Usun, et küllap see nii ongi – on ju nii omavalitsuste kui ka riigi tasandil selle järjest olulisemat rolli võtva majandusvaldkonna arendamisel äärmiselt palju ära tehtud,“ kommenteeris kohtumist ESA juhatuse liige Anu Lõhmus. „Erakordselt rõõmustav on võõrustada naaberriigi kultuuriministrit, sest väikeste Balti riikidena oleme ju kõik ühiste eesmärkide eest väljas.“