Tallinna Loomeinkubaatori ettevõtete õppereis ja näitusmüük Soomes

29. oktoober, 2010
alt27.-29. oktoobrini osalevad neljateistkümne ESA Tallinna Loomeinkubaatori ettevõtte esindajad õppereisil ja näitusmüügil Soomes Turu linnas.

ESA korraldatava ja SMEDGE projekti raames toimuva kolmepäevase õppereisi raames osalevad ettevõtted ürituste sarjas ühisnimetusega „Creative Buzz” – juhtimis- ja kontaktseminar koos võrgustumise töötubade ja näitusmüügiga.

Rahvusvahelise juhtimisseminari raames arutletakse, kuidas loomemajandus võib ja saab ergutada nn traditsioonilisi majandusharusid ning vastupidi; avatakse vaatenurki, kuidas teemale läheneda ja jagatakse kogemusi, kuidas end pidevalt muutuvas majanduskeskkonnas nähtaval hoida.

Muuhulgas esinevad seminaril ettekannetega ärimentor, kunstipõhiste ärikontseptsioonide nõustaja ja muusik, doktor Eija Mäkirintala (www.bart.fi/files/em_statoil.pdf), Aalto Design Factory’s tegutseva jätkusuutliku disaini uuringu- ja treeningkeskuse Seos Design (www.seos.fi) tegevjuht Antti Pitkänen ja rahvusvaheliselt tuntud ärimõtleja, professor Alf Rehn Åbo Akademi University’st.

Seminarile järgneb võrgustumise workshop, kus eri riikide ettevõtjad saavad omavahel kogemusi jagada, vajalikke kontakte sõlmida, koostööpartnereid leida ja uusi ideid genereerida.

Seminaripäeva lõpetab pidulik galaõhtu, kus tutvustatakse Helsingi – Maailma Disainipealinn 2012 – kontseptsiooni ja tegevusi. Samuti kuulutatakse Turu Kultuuripealinn 2011 poolt välja maailma suurima meediakunsti ja uue meedia auhinna Live2011.com Grand Prix võitjad.

Kolmepäevase reisi fookuseks Loomeinkubaatori ettevõtete jaoks on koostöös Läti, Rootsi ja Soome ettevõtjatega korraldatav toodete-teenuste näitusmüük. Näitusmüük on avatud ka Turu linnarahvale ning üritust kajastatakse nii kohalikus meedias kui Turu Kultuuripealinn 2011 kanalite kaudu.

ESA Loomeinkubaator tutvustab näitusmüügil nii interaktiivse presentatsiooni kujul kui ka trükiversioonis oma hiljuti valminud „Loomeinkubaatori ettevõtete toodete ja teenuste kataloogi 2010“.

Oma toodetega on näitusmüügil väljas Loomeinkubaatori ettevõtted Annkris-Glass (klaasikunst), innovaatilisi lastetrikoosid tootev Aqua Laureen, kunstitrükikoda Aprint, rõivadisainiga tegelev Donkey Hot, ökorõivatooteid loov GreenEst, Harrieti Fotostuudio (fototeenused), Hele (keraamika), Hestia Koda (masintikandid ja rahvarõivamustrilised kangad), Ra Sun (pehmemööbli restaureerimine, kasutatud mööbli parandamine ja redisain), ehtekunstnik Kaia Saarna, eesti ja soome-ugri rahvuslike mõjudega tootedisaini loov Uma Design, trüki-ja disainiagentuur Bloom, moedisainer Kalle Aasamäe ning etnostiilis tarbeesemeid ja suveniire valmistav Etnoland.

Interreg IVA projekti „Central Baltic Soft Landing Zone for Small and Medium Size Companies” (SMEDGE) eesmärgiks on hõlbustada Balti mere regiooni ettevõtete sisenemist teiste regiooni riikide turgudele, suurendada Balti mere regioonis tegutsevate ettevõtete laienemisvõimalusi ja maandada ettevõtete ekspordiriske. Programmis osaleb 35 ettevõtjat Soomest, Lätist, Rootsist ja Eestist.

Loomeinkubaatori ettevõtete osalemist aitab rahastada Euroopa Sotsiaalfond.