Tallinna Ülikooli Balti Filmi-ja Meediakool pakub ristmeedia-alast haridust nüüd ka bakalaureuseastmes

29. mai, 2012

2012. aasta sügisest on Tallinna Ülikooli Balti Filmi-ja Meediakoolis võimalik ristmeedia tootmise õppekava järgi õppida nii bakalaureuse- kui magistriõppe tasandil. Kolmapäeval, 30. mail toimub koostöös Loov Eesti ja Põhjamaade Ministrite Nõukoguga Eestis ristmeedia uusimaid trende käsitlev seminar, mille eesmärgiks on juhtida süsteemselt tähelepanu ristmeediale kui ühele peamistest meediatööstuse tulevikusuundadest.
“ Digitaalsete tehnoloogiate kättesaadavuse tõttu praktiseeritakse tänapäeval tihti meediasisu muutmist ühest kanalist teise- näiteks leiavad filmitegelased uue elu arvutimängudes või sotsiaalmeedias ning oma lugusid jutustatakse läbi asukohapõhiste teenuste ning arvukate mobiilirakenduste. Seega on ristmeedia strateegiate arendamine meediatööstusele muutumas peamiseks innovatsioonivaldkonnaks, pakkudes võimalust platvormide vahel killustunud auditooriumid taas ühte liita, jutustada täiesti uut tüüpi lugusid ning arendada ka uusi ärimudeleid,“ kommenteeris Indrek Ibrus, Tallinna Ülikooli Balti Filmi ja  Meediakooli ristmeedia tootmise magistriprogrammi juht.

„Ristmeediale tasub mõelda tuleviku lahenduse võtmes, et kaasaegse meedia poolt pakutavaid võimalusi süsteemselt ära kasutada. Ristmeedia hõlmab mitmeid meediavaldkondi, mistõttu tasub ennast kurssi viia ka sidusvaldkondade temaatikaga. Valdkonnaülene koostöö on alati olnud Loov Eesti prioriteet, andes ettevõtmistele laiema kandepinna,“ kommenteeris Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht.

30. mail toimuval rahvusvahelisel seminaril saab kuulata ristmeediat oma töös edukalt kasutanud ekspertide kogemusi ning ka eksimusi. Teiste seas räägivad oma tegemistest Põhjamaade Arvutimängude Programmi (Nordic Game Program) juht Erik Robertson Rootsist, Ristmeedia eksperdid Renira Gambarato ja Indrek Ibrus  Balti Filmi- ja Meediakoolist.

Soome YLE televisioonist tuleb kohale Mika Rahkonen, kes on vastutav organisatsiooni toimimise eest internetikanalites. Internetiportaalide kasutusest räägib samuti Aivar Pau Eesti Rahvusringjäälingust. Lõpuakordina räägime Läti projektist 15 Young by Young, kus endiste Nõukogude Liidu riikide noored rezhissöörid tegutsevad ühiste, paljudel platvormidel linastuvate dokumentaalfilmide projekti kallal.

Seminari modereerib pikajaliselt meediavaldkonnas tegutsenud Andres Jõesaar, kes on ka uue ristmeedia tootmise bakalaurseuseõppekava juht.

Seminar toimub eesti ja inglise keeles.

Osalemine on tasuta eelregistreerimisega SIIN

Ajakava:
8.30 kogunemine
09.00 – 09.05 avasõnad 
09.05 -09.45 Mika Rahkonen, Internetikanalite juht (Yleisradio): “Meie uue veebilehe põhimõtted ja strateegia: kuidas näeme veebiajakirjanduse arengut ning mis on järgmisena popp?”
9:45 – 10:10 Laur Viirand, ERR Internetiportaalide peatoimetaja “Rahvusringhäälingu väljakutsed uue meedia ajastul”

10.10.-10.25. Kohvipaus

10:25 – 10:50 Dr. Indrek Ibrus, (TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool) “Audio-visuaalse valdkonna start-upide innovatilised lahendused ristmeedias”crossmedia innovations”
10:50 – 11:20 Erik Robertson, Nordic Game Program tegevdirektor

11:20 – 11:45 kohvipaus

11:45 – 12:10 Dr. Renira Gambarato, (TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool), “Fiktsioon ja tegelikkus: Lugude rääkimise võimalikud universumid ristmeedias”  
12:10 – 12:30 Balti Filmi-ja Meediakooli MA tudengite ristmeedia projektide esitlused – lisaväärtus projektidele apteek Melchior, Nullpunkt ja Trash To Trend. 
12:30 – 13:00 15 Läti dokumentaalprojekt  http://15yby.com
13:00 – 13:15 Avatud diskussioon

Toimumiskoht: Tallinna Ülikool, Mare hoone M-218. (Narva mnt. 25)

2011 toimunud ristmeedia-teemalise seminari kokkuvõtet loe siit

Seminari korraldamist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.