Tallinna uue raehoone arhitekt Bjarke Ingels esineb 7. mail Tallinnas

19. aprill, 2013

Bjarke Ingels. Foto Thomas Loof7. mail saabub Tallinnasse Taani päritolu arhitekt Bjarke Ingels. Hetkel maailma üheks kuulsamaks arhitektiks peetav Ingels ja tema büroo BIG (Bjarke Ingels Group) on teiste hoonete seas kavandanud ka Tallinna uue raehoone. Ingels astub 7. mail üles Vene Kultuurikeskuses Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatava Arhitektuuriteatri peaesinejana ning osaleb Tallinna arhitektuuribiennaali visioonivõistluse žürii töös.

 Eesti Arhitektuurikeskuse kutsel saabub 7. mail Tallinnasse Taani päritolu arhitekt Bjarke Ingels. Tema firma Bjarke Ingels Group (BIG) on tänaseks kasvanud globaalse mõjuga arhitektuuribürooks, mis praegu tegutseb Kopenhaageni kõrval ka Pekingis ja New Yorgis. Samuti on BIG Tallinna uue raehoone arhitektuurse lahenduse autoriks. Tallinnas viibides osaleb Ingels Tallinna arhitektuuribiennaali visioonivõistluse žürii töös ning annab avaliku loengu arhitektuuri-show’l „Arhitektuuriteater“ Vene Kultuurikeskuses. 7. mail saab suurelt ekraanilt näha tema eksperimentaalset loomingut alates Taani paviljonist 2010. a Shanghai EXPO’l kuni pilvelõhkujateni Manhattanil ja Vancouveris, rääkimata uue Tallinna raehoone kavandist. Ingelsi kõrval astuvad 7. mail kell 19 Vene Kultuurikeskuse laval üles arhitektuurikriitik Triin Ojari ning muusik Argo Vals.

Eesti Arhitektuurikeskus esitleb:

ARHITEKTUURITEATER

7. mail 2013 kell 19.00 Vene Kultuurikeskuses, Mere pst 5, Tallinn

Loengud:

Bjarke Ingels, arhitekt (BIG)

Triin Ojari, arhitektuurikriitik (MAJA 

Muusika: Argo Vals

NB! Loengud toimuvad inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

Piletid:

eelmüügist 12/7€ (sooduspilet tudengitele ja eakatele)

kohapeal 15/10€ (sooduspilet tudengitele ja eakatele)

toetajapilet 50€ (kingituseks kaasa BIG raamat „YES IS MORE“)

NB! Piletimüük algab esmaspäeval, 22. aprillil 2013. Avalikku müüki tuleb vaid piiratud kogus pileteid. Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust Vene Kultuurikeskuse kassas.

Partnerid: Eesti Kultuurkapital, Kuninglik Taani Saatkond Eestis, Bjarke Ingels Group

***

BJARKE INGELS

Taani päritolu Bjarke Ingels on hetkel tuntumaid arhitekte maailmas. Tema Bjarke Ingels Group ehk BIG (Kopenhaagen, New York, Peking) on oma seitsme tegutsemisaasta jooksul kasvanud globaalse mõjuga arhitektuuribürooks. Erakordsel moel on Bjarke Ingelsil tihe seos ka Eestiga, sest just BIG on Tallinna uue raehoone arhitektuurse lahenduse autor.

TRIIN OJARI

Triin Ojari on Eesti teravaima sulega arhitektuurikriitik. Tema tegevus arhitektuuriajakirja MAJA peatoimetajana on jõuliselt kujundanud Eesti tänapäevast arhitektuurikultuuri ning siinse publiku arusaama kvaliteetsest elukeskkonnast. 

ARGO VALS

Argo Valsi võib pidada Eesti noorema põlvkonna üheks andekamaks muusikuks. Tema loomingus sulanduvad melanhoolsed kitarri- ja süntesaatorihelid elektrooniliste heliefektidega. Argo Valsi kõlamaastikud on põhjamaiselt jahedad, ühtaegu retrolikud ja värsked.

ARHITEKTUURITEATER

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatav Arhitektuuriteater seob kokku arhitektuuri, teatri, muusika, kunsti ja teised loomevaldkonnad. Arhitektuuriteatri eesmärk on pakkuda intelligentset ja kaasakiskuvat meelelahutust kõigile, kes hoolivad inimsõbralikust elukeskkonnast, tunnevad huvi värske arhitektuuri ning tänapäevase ruumikultuuri vastu.

www.arhitektuurikeskus.ee