Tallinnas algab galeristide koolitus

01. oktoober, 2012

blackboard_Oktoobri esimesel nädalal alustab Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus koos Eesti Kunstiakadeemiaga esimese omataolise galeristide koolitusega Eestis. Galeristiharidus, mida käesolevast aastast alates saab omandada näiteks De Appeli Kunstikeskuses Amsterdamis, on traditsiooniliselt tsunftipõhine ning enamasti vaid praktilise töökogemusega omandatav. EKKAKi kursus pakub võimalust praktiseerivate galeristide ja kunstituru ekspertide juhendamisel  omandada teadmisi rahvusvahelise kunstituru põhimõtetest, struktuurist ning müügile orienteeritud galerii juhtimisest.

Kursus toimub kolme moodulina, millest iga session kestab 2-3 päeva. Lektoriteks on Iain Robertson Sotheby Kunstiinstituudist Londonis, Edward Winkleman ja Murat Orozobekov Winklemani Galeriist New Yorgis ning Kendall Koppe omanimelisest galeriist Glasgows.

Kursusele on oodatud nii tulevased kui juba praktiseerivad galeristid. Osalejate hulgast valitakse kolm praktikanti 2013. aasta esimesel poolel toimuvale rahvusvahelise galerii praktikale.

Moodulid:
1. Rahvusvaheline kunstiturg (5.-6. oktoober)
Lektor Iain Robertson (Sotheby Kunstiinstituut, London)

2. Galeriijuhtimise põhimõtted (17.-19. oktoober)
Lektorid Edward Winkleman ja Murat Orozobekov (Winkleman Galerii, New York)

3. Praktiline näide Kendall Koppe Galerii põhjal (20.-21.oktoober)
Lektor Kendall Koppe (Kendall Koppe Galerii, Glasgow)

Kursuse maksumus on 120 eurot, mis sisaldab osalemist ning õppematerjale.
Loengud toimuvad EKA Kunstiteaduse Instituudis, Suur-Kloostri 11.


Lisainfo kursuse ja õppejõudude kohta