Tallinnas avatakse põhjamaine pop-up showcase „ÖÖ: Was it a dream?“

25. oktoober, 2011

altTallinnas on 22.-26. novembrini avatud pop-up showcase „ÖÖ: Was it a dream?“, kus on esindatud Põhjamaade omanäoliste kunstnike ning disainerite tööd. Hea võimalus on näha Eesti päritolu Kristian Steinbergi maskuliinset rõivakollektsiooni,  Oliver Rüügeri avangardistlikke aksessuaare ja eestlanna Kärt Ojavee „kõnelevaid“ tekstiile.

Galeriis esitleb uut loomingut rahvusvaheliselt tunnustatud disainer Thorunn Arnadottir (ISL), foto- ja filmikunsti näitavad teiste hulgas Maria Kjartans (ISL), Ivo Corda (FIN) ning Therese+Joel (SWE/FIN). Näitusest loovad elamuse veel mitmed Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Islandi moe- ja tootedisainerid, filmitegijad, muusikud, ehte- ja tekstiilikunstnikud ning illustraatorid. Maailmapraktikat loomemajanduse alal jagab mitmete tuntud moebrändide päästja Toby Meadows (UK), maineka veebikeskkonna „Not Just a Label“ rajaja Stefan Siegel (UK) ja India turunduse ekspert, eksootiline Neishaa Gharat (IND). Kolmandat korda toimuva projektiga on ühinenud ka PÖFF. Esmakordselt pakub projekti raames põjamaised maitseelamusi  „ÖÖkÖÖk“.

 

Pop-up galerii  „ÖÖ: Was it a dream?“ on avatud 22.-26. novembrini Tallinnas Heliose kino ruumides Sauna 7, üritusi jätkub aga ka Hoovi ja kohvikusse Must Puudel. Näitusel on esindatud läbi kunsti ja disaini põhjala öö valgusemängud, karm, lihtne ja müstiline maailm. Nelja päeva jooksul on võimalik omanäolises keskkonnas vaadata PÖFF-i Just Filmi eriprogrammi, kuulata inspireerivaid vestlusringe ja kohtuda disaineritega. Pakasele astub vastu Liina Viira moeshow, kus esmakordselt esitletakse lisaks naistemoele luksuslikult sooja meestekollektsiooni. 25. novembri hilisõhtul pakutakse üritusel „ÖÖkÖÖk“ põhjamaiseid maitseelamusi ja kokakunsti vaatemängu. Lisaks loovad pop-up galeriis meeleolu muusikud, lavale astuvad teiste hulgas Väljasõit Rohelusse (EST) ja Anthony Mills (US/SWE). Disainerite loomingut on võimalik endale kohapeal ka soetada. Galeriis toimuva ja piletiinfo kohta saab lugeda Facebook`st ja peatselt avatavalt kodulehelt www.oowasitadream.com.

Galerii idee autor ja kuraator on Londonis resideeruv eestlane Merilyn Kesküla, kes on tuntud disainiprojektide juhi ja brändi konsultandina. Merilyni eesmärk on arendada Põhjamaade loomemajanduse erinevate valdkondade vahelist koostööd, aidata luua rahvusvahelisi sidemeid ja seeläbi toetada Põhjamaa brändide eksporti. Esimene pop-up näitus „ÖÖ: was it a dream“ toimus 2010. aasta sügisel Londoni Disainifestivalil, kus festivali korraldajad valisid galerii esimese  kolme „Must see“ näituse sekka. Samal aastal osales galerii Stockholmis Global Entrepreneurship Week`il. Tallinnas toimub kolmas näitus. Järgmisel aastal on pop-up showcase „ÖÖ: was it a dream“ üllatamas Helsinki World Design Capitalil ja Copenhagen Fashion Week`il.

Tallinnas toimuvat projekti toetab British Council.
Vaata programmi http://www.oowasitadream.com/