Tallinnas toimub maailma mänguarendajate konverents „GameDev Days 2019“

14. märts, 2019

11. ja 12. aprillil koguneb Kultuurikatlasse rohkem kui 600 maailma olulisemate mänguarenduse ettevõtete esindajat, nende hulgas mängu „Angry Birds“ loojad ettevõttest Rovio Entertainment ja „World of Tanks“ mänguarendajad ettevõttest Wargaming. Esinejate nimekiri on leitav veebilehelt https://gamedev.ee/

Kahe päeva jooksul arutavad mänguarendajad kogu maailmast mängutööstuse viimaseid suundi, uusimaid tehnoloogiaid masinõppe ja kunstintellekti loomise valdkonnas, samuti jagatakse teistega oma edulugusid. Mängutööstus on oma üle 100 miljardi dollarilise käibega jätnud ammu seljataha kinotööstuse ning saanud tänu nutitelefonidele mitte ainult laste, vaid ka täiskasvanute igapäevaelu osaks.

Üks kõige nimekamatest esinejatest konverentsil on vene kunstnik-animaator Max Kostenko, kes  on töötanud selliste filmide nagu „Fantastilised elukad ja kust neid leida“ (2016) ja „Monster truck“ (2017) tegelaskujude loomisel. Max jagab oma töökogemusi Hollywoodis ja räägib kassafilmide tegelaskujude arendamise põhimõtetest.

Samuti saabub Tallinnasse mängudisainer  ja Soome populaarse kõmmutamismängu „Quantum Break“ üks loojatest Greg Louden. Ta asutas 2017. aastal oma ettevõtte Convict Games, mis spetsialiseerub ebatavalise süžeega mängude loomisele. Gregi esinemine ongi pühendatud sellele, kuidas püstitada mängu narratiivi ja kirjutada stsenaariumi.  

Vahetult mängude loomisega seotud teemade kõrval puudutavad paljud ettekanded ja arutelud mängutööstuse ärijuhtimise küsimusi. Nii näiteks kõneleb Rovio strateegiajuht Timo Rahkonen mängustuudiote ühinemisest ja kapitali ligimeelitamisest, Mikael Leinonen ettevõttest MyGamez paljastab aga Euroopa mängude eduka läbilöögi saladusi Hiina turul.

„Konverents GameDev Days toimub seitsmendat korda. Selle eesmärk on arendada ja viljeleda mängutööstust Eestis, teha üritus huvitavaks nii noortele mänguarendajatele, kes unistavad oma isiklike mängude loomisest, kui ka mängutööstusharu professionaalidele, kes on valmis oma kogemusi jagama ja uusi sidemeid looma,“ rääkis konverentsi peaorganisaator Marianna Krjakvina.

11. ja 12. aprillil on Kultuurikatlas avatud ka Game Village’i  projektide tasuta näitus, kus igaüks saab hinnata Eesti ja välismaiste meeskondade uusarendusi. Eksperdižürii ja konverentsi külastajad valivad välja võitjad, keda ootavad konverentsi partnerite kingitused.    

Konverentsi „GameDev Days“ organiseerib ja korraldab rahvusvahelise mänguarendajate ühenduse Eesti haru (IGDA Estonia). Üritust toetavad ettevõtte Creative Mobile ja EL-i Regionaalarengu Fond.