Täna algab ÖÖ: Was it a dream ?

22. november, 2011

altTänasest kuni laupäevani toimub Tallinnas pop-up showcase „ÖÖ: Was it a dream?“, kus on esindatud Põhjamaade omanäoliste kunstnike ning disainerite tööd. Üritused toimuvad kinos Helios, Hoovis ja kohvikus Must Puudel.


Galeriis esitleb uut loomingut rahvusvaheliselt tunnustatud disainer Thorunn Arnadottir (ISL), foto- ja filmikunsti näitavad teiste hulgas Maria Kjartans (ISL), Ivo Corda (FIN) ning Therese+Joel (SWE/FIN). Näitusest loovad elamuse veel mitmed Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Islandi moe- ja tootedisainerid, filmitegijad, muusikud, ehte- ja tekstiilikunstnikud ning illustraatorid. Maailmapraktikat loomemajanduse alal jagab mitmete tuntud moebrändide päästja Toby Meadows (UK), maineka veebikeskkonna „Not Just a Label“ rajaja Stefan Siegel (UK) ja India turunduse ekspert, eksootiline Neishaa Gharat (IND). Kolmandat korda toimuva projektiga on ühinenud ka PÖFF. Esmakordselt pakub projekti raames põjamaised maitseelamusi  „ÖÖkÖÖk“.

Galerii idee autor ja kuraator on Londonis resideeruv eestlane Merilyn Kesküla, kes on tuntud disainiprojektide juhi ja brändi konsultandina. Merilyni eesmärk on arendada Põhjamaade loomemajanduse erinevate valdkondade vahelist koostööd, aidata luua rahvusvahelisi sidemeid ja seeläbi toetada Põhjamaa brändide eksporti. Esimene pop-up näitus „ÖÖ: was it a dream“ toimus 2010. aasta sügisel Londoni Disainifestivalil, kus festivali korraldajad valisid galerii esimese  kolme „Must see“ näituse sekka. Samal aastal osales galerii Stockholmis Global Entrepreneurship Week`il. Tallinnas toimub kolmas näitus. Järgmisel aastal on pop-up showcase „ÖÖ: was it a dream“ üllatamas Helsinki World Design Capitalil ja Copenhagen Fashion Week`il.

Tallinnas toimuvat projekti toetab British Council.
Vaata programmi http://www.oowasitadream.com/