Täna algaval Tallinn Music Weekil arutletakse olulisi loomemajandust ja muusikaeksporti puudutavaid küsimusi

24. märts, 2010

musicweekJuba täna, neljapäeval, 25.märtsil stardib Eesti muusikat nii kodu- kui välispublikule tutvustav festival Tallinn Music Week.

Festivali ajaks jõuab Tallinnasse ka ligi 100 muusikatööstuse tipp-professionaali Euroopast, kelle hulgas on nii suurfestivalide korraldajad nagu näiteks Glastonbury ja Great Escape talendiotsija Martin Elbourne, Sonar Festivali programmijuht Georgia Tagliette, Slovakias toimuva Wilsonic festivali korraldaja Tibor Holoda; talendiotsijaid plaadifirmadest nagu RoughTrade, Nettwerk, Fonal Records, Universal Music, kirjastajaid publishing-firmadest Sony ATV, Standard Music, oluliste showcase-festivalide nagu EuroSonic, Popkomm , Spot Festival, C-O-Pop ja Womex talendiotsijad ning veel hulgaliselt agente, managere ja kontserdikorraldajaid. Välisspetsialistid tulevad Tallinnasse, et tutvuda enam kui 100 Eesti artistiga, kes esinevad kolme õhtu jooksul 25-27. märtsil kümnes erinevas kontserdisaalis-klubis ning osaleda muusikavaldkonna konverentsil, kuhu on delegaadina võimalus registreeruda kõigil huvilistel.

Talinn Music Week’i väliskülaliste raskuskese on Põhjamaadel, kuna just sealt on Eesti loometööstusel ja muusikavaldkonnal palju kasulikku õppida. Juhtiva Taani muusikaorganisatsiooni Danish Rock Council / Rosa juht Gunnar Madsen ütleb: „Soovitan tungivalt Eesti muusikutel ja muusikatööstusel poliitilistes küsimustes koostööd teha, et jõuda samale tasemele, kuhu peaaegu kõigis Euroopa riikides on suure tööga juba jõutud. Siinse kultuuri- ja muusikaettevõtluse infrastruktuuri parandamine on võtmeküsimus.“

Sel aastal tuleb Tallinn Music Weekile nõu ja jõuga abiks ka Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, kelle toel jõuavad Tallinnasse Põhjamaade muusikaekspordi kontorite juhid Paulina Ahokas Soomest, Anna Hildur Hildebrandsdottir Islandilt ning Anders Hjelmtorp Rootsist. Koos Põhjamaade kolleegidega arutletakse, millised on võimalused Eesti muusika edukaks järjepidevaks ekspordiks. Kuulda saab Põhjala kogemustest, võimalikest väljakutsetest ja rahvusvahelistest saavutustest selles vallas.

Juba praegu on Tallinn Music Weekil käimas mitmeid sisulisi koostööprojekte Põhjamaade muusikatööstusega: koostöös Taani showcase-festivaliga Spot Festival algatatakse läbi aasta toimiv veebipõhine diskussioonifoorum „Nordic-Baltic Knowledge Forum“, kus muusika- ja loometööstuse spetsialistid diskuteerivad olulistel valdkonda puudutavatel teemadel. Väljatöötamisel on koostöömudelid talendivahetusprogrammi osas Põhjamaade showcase-festivalidega Taanis, Norras ja Soomes.

 „On ääretult positiivne ja oluline, et loometööstus on viimase aasta jooksul olnud Eestis aktuaalne teema. Ka muusikavaldkonnas on toimunud positiivseid arenguid ning nüüd on aeg leida kogu valdkonda kaasates ühiselt parim mudel ja võimalus organiseerumiseks, defineerida olulised vajadused ning püstitada eesmärgid. Valdkondlik areng saab tekkida vaid süstemaatilise ja fokusseeritud tööga,“ kommenteerib Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna.

Tallinn Music Weeki seminaripaneelid erinevail olulistel muusikavaldkonda puudutavail loometööstuse teemadel toimuvad sel reedel ja laupäeval, 26 ja 27. märtsil Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses ning kõik huvilised on teretulnud registreeruma konverentsidelegaadiks:

http://www.tallinnmusicweek.ee/register.php

Tallinn Music Week’i kodulehel on olemas ka seminariprogramm ja ajakava, samuti kõikide showcase-kontsertide ajakavad.

Tallinn Music Week vol. 2 toimub sel nädalavahetusel, 25-27 märtsil 2010. Festivaliprogrammis on 18 eripalgelist kontserti linna põnevamais muusikasaalides ja klubides. Piletilevi müügikohtades ja linna olulistest kohvikutes-baarides on saadaval festivali ajakavad ning prinditavad PDF-kavad festivaliprogrammiga on allalaaditavad ka festivali kodulehelt: http://www.tallinnmusicweek.ee/press.php?nid=19

Piletid showcase-kontsertidele on müügil Piletilevis ja Statoli teenindusjaamades üle Eesti.

Festivali esitlevad Tallinn2011 ja Nordic Hotel Forum. Peatoetaja on Skype, kes ka sel aastal annab välja rahalise auhinna potentsiaalikaimale Eesti bändile. Saku Rock esitleb raskerocki lava klubis Tapper. Festivali toetavad ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus, Estonian Air ja Vikingline.