Täna avatakse noore kunsti näitus

08. mai, 2014

lmk-logo8. mail kell 18 avatakse Tartu Loomemajanduskeskuses noore kunsti oksjoni töid tutvustav näitus. Üheksas Tartu noore kunsti oksjon toimub 22. mail kell 18 Kalevi 17 saalis. 

Noore kunsti oksjonile esitati sel aastal  123 tööd, millest enampakkumisele valisid Tartus ja Tallinnas tegutsenud valikukomisjonid 64 tööd 47 noorelt kunstnikult. 

Oksjoni projektijuhi Liina Rausi sõnul on oksjoni tase taas väga tugev. „Suurem osa Tartu kunsti n.ö tugevaid kaubamärke on ka seekordsel oksjonil esindatud, näiteks Edward von Lõngus Tartu tänavakunsti,  Anna Hõbemäe, Liisi Örd ja Paavo Käämbre Tartu noore maalikunsti, Kiwa Tartu eksperimentalistide ehk rühmitus „eksp“ esindajana. Tartu kunstnike kõrval on sel korral rohkem esindatud ka Tallinna Eesti Kunstiakadeemia taustaga noori kunstnike, nende seas ka mitmed juba tuntud nimed, nagu August Künnapu, Kristi Kongi, Mihkel Ilus, Mihkel Maripuu ja Maarit Murka.“ 

Tartu noore kunsti oksjoni töid näeb kuni 21. maini kahes majas: Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) ning Tartu Kunstikoolis (Eha 41), avatud E–L  kell  11−21. Oksjonitöödega saab tutvuda ka veebikataloogis (loovtartu.ee/oksjonid). 

Koostöös osta.ee-ga saab oksjonitöödele seekord pakkumisi teha ka veebis osta.ee keskkonnas. Tööd, mis on eksponeeritud Tartu Kunstikoolis lähevad enampakkumisele ainult osta.ee-s. Oksjonitöödele, mis asuvad Tartu Loomemajanduskeskuses, saab pakkumisi teha nii osta.ee-s kui ka oksjonisaalis. 

Tartu noore kunsti näitust ja oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kunstikool. Koostööpartnerid on Tartu Kunstnike Liit ja Eesti Kunstiakadeemia, osta.ee, Mikser Disain, Redwall ja kohvik Spargel.