Täna avatakse Tartus noore kunsti oksjoni tööde näitus

20. aprill, 2017

Kohvikus Spargel avatakse juba kuueteistkümnendat korda toimuv Tartu noore kunsti oksjoni tööde näitus. Kokku näeb näitusel 89 tööd, mida eksponeeritakse nii kohvikus Spargel kui ka Kalevi 17 hoones. Töid oksjonile valinud komisjoni hinnangul esitati väga häid töid ning valiku tegemine oli üpris keeruline, sest hinnata tuli 248 tööd 216 erinevalt kunstnikult.

Oksjonile valisid tööd välja komisjon koosseisus Reigo Kuivjõgi, Aadi Tegova, Kadi Kreis ning oksjoni projektijuht Maria Lang.

Sparglis on võimalik tutvuda nende 57 tööga, mis 11. mail 2017 toimuval oksjonil lähevad enampakkumisele oksjonisaalis. Ülejäänud 32 tööd, mida eksponeeritakse Kalevi 17-s, lähevad müüki veebioksjonil osta.ee keskkonnas.

Näitus oksjonitöödega on avatud kuni 10. maini. Näitust saab külastada E–L 11–21. Oksjonitöödega saab pärast näituse avamist tutvuda ka veebikataloogis www.noorkunst.ee ja Osta.ee.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Kohvik Spargel asub Tartus, Kalevi 13.

Lisainfo: www.noorkunst.ee.