Täna toimub Loov Eesti, Tallinna Ülikooli Balti Filmi-ja Meediakool ja Eesti Filmi Sihtasutuse koostöös seminar „Ristmeedia tulevik”

26. mai, 2011

altTäna, 26. mail toimub kinos Artis seminar ristmeedia kasutamise võimalustest meediatööstuses. Lisaks nimekatele esinejatele Eestist räägivad oma kogemustest Ian Ginn Hollandist ning Raimo Lång Soomest.

“Meediasisu tõlkimine ühest meediumist teise on digitaalse meedia ajastul intensiivistunud ning ristmeedia strateegiate arendamine on meediatööstusele muutumas peamiseks innovatsioonivaldkonnaks, pakkudes võimalust platvormide vahel killustunud auditooriumid taas ühte liita, jutustada täiesti uut tüüpi lugusid ning arendada ka uusi ärimudeleid,“ kommenteeris Indrek Ibrus, Tallinna Ülikooli Balti Filmi ja Meediakooli ristmeedia tootmise magistriprogrammi juht.

„Erinevate loomemajanduse valdkondade kokkupuutepunktid pakuvad lugematuid võimalusi uute innovaatiliste toodete ja teenuste sünniks. Soovime julgustada ka Eestis sarnaste võimaluste kasutamist ning arendamist,“ lisas Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht.

Olulist temaatikat ristmeedia valdkonnas käsitlevad pikaajalise digitaalmeedia kogemusega produtsent ja ristmeedia õppejõud  Hollandist Ian Ginn ja Soome Rahvusringhäälingu YLE arendusosakonna juht ja  Helsinki Kunsti ja Disainiülikooli interaktiivse meedia ja kommunikatsiooni professor Raimo Lång.

Eesti ristmeedia praegust seisu ja saavutusi lahkavad Ekspress Grupi multimeedia uudisruumi projekti juht Priit Hõbemägi, Tallinna Ülikooli Balti Filmi ja Meediakooli  ristmeedia tootmise magistriprogrammi juht Indrek Ibrus, Kinobussi ja Filmitalgute juht Mikk Rand ja  Kätlin Kontor, telesarjade “Kelgukoerad” ja “Pilvede all” turundusjuht.

Seminari korraldamist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eestis.