Tänavu lõpetab Eesti Kunstiakadeemia üle kahesaja loovisiku, kultuuririkastaja ja ettevõtja

20. juuni, 2013

eka logo estTäna, 20. juunil antakse pidulikel aktustel Eesti Kunstiakadeemia diplomid üle 217-le ülikooli lõpetajale – arhitektidele, disaineritele, kunstnikele, kunstiteadlastele, kunstiõpetajatele, kriitikutele, kuraatoritele, muinsuskaitsjatele, restauraatoritele, urbanistidele ja linnaplaneerijatele, tootearendajatele, leiutajatele ja ettevõtjatele jpt.

Paljud neist on juba õppetöö vältel aktiivselt osalenud Eesti ühiskonna, sj kultuuri rikastamises ja majanduse arendamises, nende seas näiteks Uue Maailma seltsi üks asutajatest ja kogukonna aktivist-arhitekt-unistaja Marten Kaevats, kultuuripreemia laureaadid Karel Koplimets (OÜ Visible Solutions), Köler Prize’i nominendid ja laureaadid (nt Flo Kasearu, Karel Koplimets), Eesti esindajad rahvusvahelistel festivalidel, konkurssidel, näitustel ja auhindadega pärjatud video- ja filmikunstnikud (Anu-Laura Tuttelberg, Aap Kaur Suvi jt), Noore Kunstniku preemia võitjad (Marianne Jõgi, Kristina Õllek), mitmete ettevõtete asutajad, disaini- ja arhitektuuripreemiate ja tellimuste võitjad ja ühiskonnategelased.

Palju õnne, indu, inspiratsiooni ja julgust kõigile lõpetajatele.  Eesti Kunstiakadeemia on uhke ja õnnelik oma üliõpilaste sitkuse, sotsiaalse aktiivsuse ja teotahte üle.  Vivat Akademia! Sit aedificemus!