Tänavu Soome riikliku arhitektuuripreemia pälvinud büroo arhitekt esineb Nordic Look’i lõpuseminaril

29. mai, 2012

nordic_look_2012Janne Teräsvirta ALA arhitektidest, mille Soome tunnistas reedel selle aasta riikliku arhitektuuripreemia vääriliseks, jagab oma edukaid ja vähem õnnestunud kogemusi Eesti ja Põhjamaade arhitektuuribüroode ühisturunduse võimalusi esile tooval seminaril juba sel kolmapäeval, 30. mail.


Seminar “Ühisturundusega välisturgudele” on ühtlasi sellel aastal linnaruumile pühendatud festivali Nordic Look lõpuakordiks. Kumu kunstimuuseumis Tallinnas toimuvale seminarile veel vabu kohti jagub – kõik huvilised on teretulnud. Korraldajad paluvad siiski end eelnevalt kirja panna. Seminar algab kell 12.45.

ALA arhitektid on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. Nende ridadesse kuuluva Janne Teräsvirta arhitektuuri iseloomustab analüütilisuse, meelelisuse ja eksperimentaalsuse sümbioos, mis on teinud temast oma põlvkonna ühe silmapaistvaima arhitekti Soomes. ALA arhitektide seni üheks suurimaks läbimurdeks maailmas võib pidada Kristiansandi kontserdimaja Norras.

ALA arhitektid löövad kaasa ka Soome noorte andekate arhitektuuribüroode ühisettevõtmises NEWLY DRAWN, mille näitust saab samuti kolmapäeva õhtuni Kumu auditooriumi fuajees uudistada.

Lisaks Janne Teräsvirtale osalevad kolmapäevastel aruteludel Raul Allikivi (majandus- ja kommunikatsiooniministeerium); Denis Priimägi ja Aurelia Lorents (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus); Kristiina Omri (välisministeerium) ning arhitektid Jan Skolimowski, Indrek Triigi ja Ülar Mark. Täpsemalt saab seminaril teada, kas Põhjala ja Eesti arhitektuuribüroodel on potentsiaali koos välisturgudele pürgida, millised need lähiturud on ning milliseid toetusi välisturgudele siirdumiseks leidub.

Päris punkti paneb linnaruumi festivalile pärast ühisturunduse võimalusi puudutavat seminari kell 18 algav Taani arhitektuuridokumentaal “Minu mänguväljak” (My Playground, 2009). Filmi režissöör Kaspar Astrup Schröder vaatas aasta jooksul läbi parkuurijate pilgu (läbi keha, käte, jalgade) nii Taani kuumima arhitektuuriekspordiartikli Bjarke Ingelsi loomingut kui Aasia pulbitsevaid suurlinnu. Oma arvamuse ütlevad välja ka linnaplaneerijad ja poliitikud.

Kõik üritused on tasuta. Kohtumiseni!

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis

Eesti Arhitektuurikeskus

Loov Eesti