Tänavune parim noorteprojekt on interaktiivne õppeplatvorm

27. mai, 2013

entrum logo23.09.2010President Toomas Hendrik Ilves tunnustas Pärnus toimunud Eesti Energia ettevõtlikkuse noorteprogrammi ENTRUM auhinnagalal  Eesti kõige ettevõtlikumaid koolinoori. Peavõit läks Saaremaa ja Pärnumaa poistest koosnevale meeskonnale, kes on loonud innovatiivse ja interaktiivse õppeplatvormi „AndroidÕpik“.

 

Võidutiim pakub kirjastustele võimalust muuta paberõpikud tahvelarvutipõhiseks. See muudaks noormeeste sõnul õpetamise ja õppimise tänapäevasemaks, mugavamaks ja meeldejäävamaks. Projektijuhi Mikk Kärneri sõnul ei ole AndroidÕpik paberõpikute koopia. “AndroidÕpikutesse on lisatud liikuvad pildid, mängud, videod ja muud animatsioonid, mida paberõpik kasutada ei võimalda. Tänaseks on valminud õpiku toimiv prototüüp ja oleme koostanud näidismaterjalid kahe  kolmanda klassi loodusõpetuse õpiku peatüki põhjal. Meie eesmärk on võtta järgmisel aastal AndroidÕpik kasutusele viies Eesti koolis ja arendada platvormi veelgi kasutaja-sõbralikumaks,“ selgitas Kärner seniseid saavutusi ja tulevasi plaane. Projekt valiti võitjaks rekordilise 42 idee seast, millesse panustasid 147 noort.

Auhinna andis noortele üle ENTRUM programmi algataja, Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. „ENTRUM õpetab noori  märkama võimalusi ja oma ideid uute teadmiste läbi kooli, kodupiirkonna või kogu Eesti hüvanguks teoks tegema. Lääne-Eesti võiduprojekt „AndroidÕpik“ näitab selgelt, kuidas noortel on julge pealehakkamise ja sihikindla tegevuse korral võimekus muuta meie haridusmaastikku,“ sõnas Liive kõige ettevõtlikumate noorte ja nende juhendaja tunnustuseks.

President Toomas Hendrik Ilves ütles oma tervituskõnes, et aasta aastalt näeb ta ENTRUMil osalevates noortes tegutsemissoovi ja teostamisvajaduse kasvu. „Tutvudes selle aasta finalistide ja nende ideedega, tõdesin, et noortel on palju häid mõtteid – heategevuslikest algatustest kuni uue tehnoloogia võimalusi avardavate projektideni. Mul on hea meel näha, et meie noortel on innovatiivseid ided, mis rikastavad kogu ühiskonda,” lisas Eesti riigipea.

Tänasega lõppenud ENTRUM Lääne-Eesti hooajal osales programmis kokku 473 noort Hiiumaalt, Saaremaalt, Pärnumaalt ja Viljandimaalt. Noored algatasid oma kodupiirkonna arendamiseks 161 ideed. Seitsme kuu jooksul said osalejad praktilisi teadmisi oma ettevõtmisega alustamise ja ideede elluviimise alal. Finaali jõudsid projektid IT ja inseneeria, öko- ja teenustemajanduse, loomemajanduse ning sotsiaalse ettevõtluse valdkonnast. Auhinnatud ideemeeskonnad selgitas välja žürii, kes hindas idee algatamisel ja elluviimisel saadud kogemuse mõju meeskonna ettevõtlikkuse arengule ning idee teostamise mõju Lääne-Eesti ja kogu Eesti sotsiaalsele, kultuurilisele ja majanduslikule keskkonnale.