Tartu Disainiturg on loomas disainitraditsiooni

09. august, 2013

disainiturg10. augustil kell 12.00 algab Tartu Loomemajanduskeskuse hoovis (Kalevi 15) Eesti moe- ja ehtekunstnike ning tootedisainerite loomingule pühendatud disainiturg.

Augustikuine disainiturg toimub teist aastat järjest ja koostöös tARTuffi ning Tartu Muusikanädalaga. „tARTuff ja Tartu Muusikanädal äratavad sumeda Tartu justkui kergest suveunest ärkvele ning moe- ja ehtekunstnike ning tootedisainerite looming täiendab seda sagimist täis kultuurinädalat veelgi“, kommenteerib üks Disainituru korraldajatest Disainimaja perenaine Hedviga Vei.

Disainiturul on esindatud moekunstnikud Anni Moodi käsitöö, Kalle HT, Loov Origami, Trükimuuseum, Evelini moesalong, Vintage kompvek, Kristel Suigussaar, Anni Varm, Jane Kanter, ja Piret Kartus.

Disainiturg on avatud 10. augustil 12.00 – 18.00 Tartu Loomemajanduskeskuse hoovis (Kalevi 15) ja toimub paralleelselt tARTuffi ja Tartu Muusikanädalaga. Disainituru korraldajad on meestemoebränd Kalle HT ja Eesti disainile ning käsitööle keskendunud pood Tartus Disainimaja.

Kalle HT on meesteriideid disainiv ja tootev Eesti ettevõtte, mille peadisainer on Kalle Aasamäe. Kalle Aasamäe on töötanud ja esitlenud oma kollektsioone nii Eestis, Venemaal kui ka Lätis. Disainimaja on Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev laia sortimendiga Eesti loomingu pood, mille asutaja ja perenaine on Hedviga Vei.

Vaata lisa: Disainimaja ja Kalle HT