Tartu Kõrgem Kunstikool tutvustab tudengite tootearendusprojekti 8:TOOL Londoni rahvusvahelisel disainifestivalil

13. september, 2013

tool Leelo autorid Mari Krgesaar ja Maria Kuusik foto Andrus KannelTartu Kõrgema Kunstikoolitekstiili- ja mööbliosakonna ühisprojekt 8:TOOL osaleb 19.-22. septembril Londonis toimuval väärikal disainisündmusel Tent London. Tegemist on olulise rahvusvahelise disainimessiga, mida korraldatakse Londoni disainifestivali raames.

Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK) disainivaldkonna töid esindab Londonis tekstiili- ja mööbliosakonna koostööprojekt 8:TOOL. 2012. aasta sügisel alanud projekti lähteülesandeks oli kasutada toodete loomisel digitaalsetel žakaartelgedel TC-1 kootud autorikangast.

Üliõpilased töötasid loominguliste tiimidena. Projekti tulemusena valminud kaheksas tooteprototüübis on kanga disainilahendus seotud tooli välise vormiga. Olulisteks aspektideks toodete kavandamisel oli kasutusmugavus ja teadlikkus materjalide valikul. Projekti 8:TOOL ettevalmistamisega olid seotud mitmed tekstiili- ja mööbliosakonna õppejõud, disainiprotsessi juhendasid Jaak Roosi, Katrin Trumm ja Aet Ollisaar. Projekti assistent on Marju Nurk.

Kutse Londoni disainifoorumil esinemiseks sai projekt 8:TOOL Stockholmi Mööblimessil esitletud väljapaneku põhjal, kus Tent Londoni esindajate erilise tähelepanu pälvis Maria Kuusiku ja Mari Kõrgesaare koostööna valminud tooliprototüüp LEELO.

Tent Londonil esitlevad interjööridisainiga seotud tooteid erinevate riikide tudengid ja disainerid. Tegemist on ühe suurima professionaalsele disainipublikule suunatud üritusega. Eesmärk on luua noortele disaineritele platvorm oma toodete esitlemiseks ja kokkulepete sõlmimiseks ning pakkuda alustavatele disaineritele võrdlusvõimalust kogenumate disainerite ja firmadega.

Tent Londoni selleaastases ekspositsioonis on 280 osalejat 26 riigist, kes tutvustavad ürituse raames oma tooteid rahvusvahelisele publikule ning kohtuvad arhitektide, sisearhitektide, tootjate, erialase pressi esindajate ja disainiteadliku publikuga. Seega pakub disainifestivalil osalemine noortele disaineritele hindamatuid võimalusi edasiste koostöövõimaluste otsimiseks ja rahvusvaheliste kontaktide loomiseks.

TKK ekspositsioon paikneb Tent Londoni T3 hallis, boksis N18 http://www.tentlondon.co.uk/stands?year=2013. TKK esineb Londoni disaininädalal oma väljapanekuga esimest korda.

Lisainfot projekti kohta saab Kadi Pajupuu kujundatud veebitrükisest:

http://issuu.com/kadipuu/docs/tent_london

TKK tudengite tootearendusprojektid on viimastel aastatel saanud palju positiivset tagasisidet nii rahvusvahelistel kui siseriiklikel esitlustel ning on andnud võimaluse tutvustada erinevatele huvigruppidele Tartut soodsa disainihariduskeskkonnana.