Tartu Kõrgema Kunstikooli disainitudengid Stockholmi messil: projekt Living ROOM

05. veebruar, 2018

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) mööbliosakonna ja tekstiiliosakonna üliõpilased esitlevad Stockholmi mööbli- ja valgusmessi Greenhouse´i alal ühistööna valminud projekti “Living ROOM”, mis sündis koostöös regionaalsete mööbli- ja tekstiilitööstuse ettevõtetega.  

Projekti tulemusena valminud prototüüpides saavad kokku kahe eriala üliõpilaste teadmised mööblidisainist ning sisustustekstiilidest. Osalejad analüüsivad ruumi kui elukeskkonda, keskendudes prototüüpide loomisel isiklikule või avalikule ruumile. Oluline lisaväärtus on  mitut eriala ühendavas disainimeeskonnas töötamisel saadud koostöökogemus ja tutvumine ettevõtete tootmisvõimalustega. Panuse projekti õnnestumisse andsid Eesti ettevõtted – üks suurimaid mööblitootjaid Tarmeko LPD, juhtiv paelatootja Haine Paelavabrik ja eritellimusmööbli tootja Sisuko, materjalidega toetas projekti ka Artium ITC OÜ. Disainiprotsessis testisid üliõpilased projekti toetavates ettevõtetes kasutatavaid materjale, luues dialooge tekstiili ja puidu vahel. Eesmärgiks seati mänguline katsetamine materjalide, vormi ja struktuuriga ning sellest sündinud disainilahenduste esmane testimine messiekspositsioonis.

Messiprojekt annab tudengitele võimaluse omandada kogemusi Põhjamaade suurimal mööbli- ja valgusmessil esinedes ning saada valminud prototüüpidele rahvusvahelist tagasisidet.

Projekti “Living ROOM” esmaesitlus toimub Stockholmi mööblimessi Greenhouse´i alal asukohaga C20:20. Tudengite esinemispaik – Greenhouse – on ühtlasi ka messi süda, kuhu pääsevad esinema vaid žürii poolt valitud eksponendid. Just sealt saavad alguse uued ideed ja noorte disainerite tähelend.

Tartu Kõrgem Kunstikool osaleb Stockholmi mööbli- ja valgusmessil oma väljapanekuga üheksandat korda.

Osalejad: Anastasia Rikk, Anneli Kurm, Grete Pertel, Helene Puusep, Kristin Mällo, Maarit Brit Tanni, Mairi Sild, Marge Allik, Marielle Sari, Mari-Triin Kirs, Siiri Nool.

Juhendajad: Madis Liplap, Aet Ollisaar, Keret Altpere

Projekti fotod: Kristina Haan

Graafiline disain: Siiri Nool, Grete Pertel

Stockholmi mööbli- ja valgusmess on avatud 6.-10.02 2018, täpsem info messi kohta on leitav:  http://www.stockholmfurniturelightfair.se/