Tartu Kõrgema Kunstikooli dotsendi meeskond on Ajujahil seitsme edukama hulgas

15. aprill, 2016

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tekstiiliosakonna dotsent Kadi Pajupuu juhitud meeskond jõudis Ajujahi konkursil seitsme edukama hulka.

Uudse kangasoa RailReed leiutanud Kadi Pajupuu testis seadet esmalt ise, samuti on suga mitmete kangakudujate kasutuses nii Eestis kui välismaal. Möödunud suvel alustas kudumist TKK tekstiiliosakonna üliõpilane Juula Pärdi, kes praktika jooksul katsetas kangasoa kasutamise võimalusi materjalide ning tiheduse varieerimisel. Tulemused innustasid osalema Ajujahi konkursil ning tänaseks on Kadi Pajupuu juhitud meeskond valitud seitsme parima hulka. Meeskonnas on Tartu Kõrgema Kunstikooli, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli taustaga liikmeid. TKK tekstiiliosakonnas teeb praegu praktilisi katsetusi kangasoaga teise kursuse üliõpilane Marta Tuulberg.
RailReed on reguleeritavate piivahedega liugsuga, mis võimaldab muuta kanga lõime tihedust ja laiust kudumise käigus. Tänu sellele saab kuduja luua lõikelisi lahendusi või volte, põimida ja palmitseda lõimegruppe ning luua optiliste efektidega mustreid. Toote sihtgrupiks on tekstiiliprofessionaalid ja harrastajad, kelle kireks on kangastelgedel kudumine.

23.-26. augustil toimub TKK tekstiiliosakonnas Kadi Pajupuu juhendatav rahvusvaheline suvekursus Weave Hackers. Kursuse täpsem info ja registreerimisvorm (inglise k) on leitav siit: www.artcol.ee/en/news/1881

RailReed soovib tõestada, et innovatsioon on võimalik ka väga traditsioonilises valdkonnas.

Vaata lisa: RailReed www.railreed.ee/ ja www.facebook.com/railreed/