Tartu linn tunnustas filmikompaniid Pimik

04. juuni, 2013

pimikupiltTartu Linnavalitsuse konkursil  “Parim ettevõtja 2012” selgitati välja edukaim ettevõtja ka Tartu Loomemajanduskeskuses, kelleks valiti filmi- ja fotokompanii Pimik. Tunnustus antakse üle täna, 4. juunil kell 15 Dorpati konverentsikeskuses toimuval tunnustusõhtul. 

OÜ Pimik on Andres Keili, Jaak Kilmi ja Siim Sillamaa asutatud filmi- ja fotokompanii, mis liitus loomemajanduskeskusega 2011. aastal. 

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on Pimiku tegevust asutamisest peale iseloomustanud keskmisest kõrgem aktiivsus ja uuendusmeelsus. „Nad tegelevad nii filmi, foto kui graafilise disainiga ja on oma produktsiooni kõrval suutnud edukalt kaasa minna klientide soovidega. Loomemajanduskeskuse toel on Pimik  lisaks traditsioonilisele filmile ja fotole asunud tegema ka 3D-fotosid ja -filme. Pimik on oma lühikese tegutsemisaja jooksul  kinnistanud oma koha mitte ainult Tartu, vaid kogu Eesti filmi-, foto-  ja reklaamimaastikul ning võitnud koostööpartnerite ja klientide usalduse.“ 

Oreškin sõnul räägivad numbrid veelgi ilmekamalt Pimiku edukusest: „Nad on suutnud ühe aastaga oma müügitulu neljakordistada, mis on ühe algava ettevõtja jaoks väga hea tulemus. “ 

Pimiku töödest tõstab Raul Oreškin esile “Eesti lugude” sarjas valminud dokumentaalfilmi “Folk Juu!” (http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=134306), Tartu linna maineklippi (http://www.tartu.ee/film), vaegkuuljate õppevideosid jpm. 

Linnavalitsuse korraldataval iga-aastasel ettevõtluskonkursil valitakse välja parim loomemajanduskeskuse toel alustanud ettevõtte. Valik põhineb erinevatel kriteeriumidel, millest olulisemad on müügitulu, saavutused, tunnustused konkurssidel ja festivalidel,  innovaatiliste toodete, teenuste ja lahenduste rakendamine, koostö ö teiste sektorite ja loomeettevõtetega. 

Täpsem info ettevõtjate tunnustamisest: http://bit.ly/11oXNzB 

Foto: Gabriela Liivamägi 

—