Tartu Loomemajanduskeskus suundub terviklikkuse poole

18. detsember, 2012

kalevi_17_avamine_ouesTartu Loomemajanduskeskuse jaoks tähistab aasta 2012 terviklikkust, mida sümboliseerivad kolmanda maja valmimine ning äärmiselt mitmekülgseid aja sisustamise võimalusi pakkuv Antoniuse õu. Saadud tunnustused räägivad samuti enda eest.

Majad on valmis, ettevõtted arenevad.

Tartu Loomemajanduskeskuse jaoks oli 2012. aasta tippsündmus kolmanda maja avamine märtsikuus ja koos sellega lõppenud infrastruktuuri väljaarendamine. “Meie Kalevi tänava hoonete kompleks toimib nüüd ühtse tervikuna, kus on võimalused seminaride, konverentside,  kontsertide ja müügiürituste pidamiseks, kohtumispaik hubases kohvikus ning mitmeid väikeseid poode,” rääkis Tartu Loomemajanduskeskuse arendusjuht Külli Hansen.  Aasta lõpuks on loomemajanduskeskuses inkubatsioonis 35 alustavat ettevõtet, milles töötab kokku peaaegu 80 inimest. “Rõõmustav on see, et viimasel aastal on keskusesse tulnud mitmeid IT valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid, kelle eesmärgiks on luua väga head animatsiooni, filme, mängulisi keskkondi  ja ka uudset e-aabitsat. Keskuse ettevõtted on kiires arengus ja on hea tõdeda, et huvi loomeettevõtjaks hakkamise vastu aina kasvab,” lisas Külli.

Antoniuse suveõu – preemiat väärt keskkond

Teine oluline saavutus möödunud aastal oli Antoniuse suveõue projekt. Antoniuse meistrite maja  koos selle imeliste kodadega on paljudele tuntud, kuid hoovis on viimastel aastatel olnud nii vaikne, et inimesed on unustanud tee sellesse toredasse keskkonda. “Suveõues avasime lastele mänguväljaku, kus on karussell ja erinevad mängimisvõimalused; rajasime avatud raamatukogu, kuhu iga soovija võis oma äranägemise järgi tuua ja viia raamatuid ning ehitasime taaskasutusmaterjalidest alustele ilu- maitsetaimede aiad. Antoniuse suvekontsertide sari oli enneolematult edukas ja kogu projekt pälvis Vabariigi Presidendi Kaunima Kodu preemia,” rääkis Külli tänuväärsest ettevõtmisest.

Tunnustused

“Tunnustused näitavad, et areng on toimunud õiges suunas ning on meeldiv tõdeda, et sellist tagasisidet oleme viimasel aastal saanud mitmel erineval moel. Kõige olulisem tunnustus tuli Brüsselis tegutseva strateegiliste konsultatsioonide büroo KEA European Affairs poolt,” on Külli saavutuse üle uhke. KEA esitleb oma uuringus kaheksat parimat praktikat kogu Euroopast ja Tartu Loomemajanduskeskus on välja valitud kui hea näide  Euroopa Komisjoni loomemajanduse ja kultuuri valdkonna investeeringute kasutoovast mõjust regiooni arengule. Teine oluline tunnustus tuli detsembris Läänemere Linnade Liidult, kui saime kultuuripreemia koostöö eest Cēsise linnaga. Preemiat antakse välja koostööprojektide eest, mis elavdavad linnade arengut ja inimestevahelisi kontakte.

Loomemajanduskeskuses tegutsev disainer Sille Sikmann jõudis meestejalanõude disainiga konkursil „Eesti Disainiauhinnad 2012“ kahes kategoorias finaali ja võitis oma kaubamärgiga Scheckmann Eesti disaini auhinna Bruno. Antoniuse suveõu pälvis tunnustusena Vabariigi Presidendi Kauni Kodu tiitli.

“Kõik need tiitlid on kahtlemata olulised, kuid samavõrra tähtis on positiivne tagasiside sadadelt keskuse külastajatelt, kes ütlevad, et Tartu Loomemajanduskeskus on praegu Tartu kõige populaarsem koht. Usume, et on tõesti ja jätkame sellise keskkonna loomist, mis on avatud, positiivne ja kiiresti arenev,” lubab Külli.

www.lmk.ee