Tartu Loomemajanduskeskus 2011: uued hooned ja arvukalt sündmusi

20. detsember, 2011

altTartu Loomemajanduskeskuse jaoks oli 2011. aasta väga tegus: toimusid mitmed traditsioonilised sündmused (nt kevadine ja sügisene Tartu noore kunsti oksjon, disainilaat Kellawärk), algatasime uusi (nt ehtefestival Ilu Asi), hakkasime partneriks kahes rahvusvahelises projektis (Urban Creative Poles ja  Local Artists for Regional Development).

Lisaks avasime sügisel Tartu Loomemajanduskeskuse teise maja (Sinine maja) ja detsembris asusime lisaks oma hoonetele haldama ka Antoniuse õue ja kaht selle juurde kuuluvat hoonet. Kõiki oma tegevusi püüame korraldada koostöös meie võrgustikku kuuluvate ettevõtetega, kellega koos käisime ka õppereisidel Turus, Tamperes ja Helsingis tutvumas loomemajandmuse arendamise võimalustega Soomes, ning osalesime Helsingis toimunud Mardilaadal. kalevi 15 avamine lang

Kõige meeldejäävamaks ja edukamaks avalikuks esinemiseks kujunes meie jaoks ilmselt keskuse juhataja Raul Oreskini ettekanne Tallinnas toimunud rahvusvahelisel konverentsil “Creative Entrepreneurship for Competitive Economy”. Tugeva kontseptsiooniga ettekande peamine väärtus seisnes esitlusviisis: kuulajatele-vaatajatele jagati välja spetsiaalsed prillid, et nad saaksid nautida konverentsi ainukest 3D-tehnoloogias teostatud esitlust. 

2012. aastal kavatseme korrata seni hästi läinud üritusi (kunstioksjonid, disainilaat ja ehtefestival, näitused trepigaleriis), aga kõige suuremateks väljakutseteks saavad meie jaoks Tartu Loomemajanduskeskuse kolmanda maja avamine märtsis 2012, mille käigus korraldame muuhulgas loomemajanduse turundamise teemalist rahvusvahelist konverentsi ning – erakorraliselt -miniformaadis kunstiteoste oksjonit, ning Antoniuse õue ja Tartu Loomemajanduskeskuse tegevuste koordineerimine ja turundamine. Siiani oleme kõik plaanitud tegevused edukalt ellu suutnud viia, mistõttu ootame uut aastat täis huvi ja pealehakkamist:).