Tartu loomemajanduskeskus alustas koostööd Lõuna-Eesti valdade ja omavalitsustega

05. aprill, 2011

alt29. märtsil toimus Tartu Loomemajanduskeskuses seminar Lõuna-Eesti  omavalitsustele ja loomeinimestele „Loomemajanduse võimalused piirkondade ja valdade arendamisel“. 

Loomemajanduskeskuse sooviks seminari korraldamisel oli luua kontaktvõrgustik inimestest, kes soovivad loomemajandust oma vallas või linnas arendada ning selgitada, millised ootused ja vajadused on Lõuna-Eesti omavalitsustel loovalade väljaarendamisel.

Seminari avas Ragnar Siil Eesti Kultuuriministeeriumist, kes pidas ettekande loomemajaduse tähendusest Eestis ja tulevaste toetusmeetmete priortieetidest. Raul Oreshkin tutvustas Tartu Loomemajanduskeskust ja selle arengusuundi.

Valdade ja piirkondade parimaid näiteid tutvustasid South-Estonia DMC esindajad Sibulatee näitel, Mooste vallavanem Ülo Needo Mooste mõisakompleksi ja Evar Riitsaar Obinitsa kunsti ja kultuurielu arendamise näitel.

Seminaril olid esindatud Tartu, Valga, Võru ja Elva linnad ning Kanepi, Misso, Rannu ja Ahja vallad.

Kohalolijad leidsid, et mõttevahetus loomemajanduse teemadel on väga oluline ja paljud kohalikud omavalitsused ei oska veel näha kasu, mida loomemajanduse arendamine neile tuua võib.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liige Raul Oreškini sõnul läks seminar igati korda. ” Arutelu oli tõsine ja asjalik ning kõik osalejad olid huvitatud ühise võrgustiku moodustamisest ning koostöö jätkamisest. Loomemajanduskeskus teeb järgmise infopäeva Lõuna-Eesti võrgustikule juba 29. Aprillil, kus anname ülevaate loomemajanduse uuringutest ja keskendume just väiksemate regioonide ja piirkondade võimalustele.”