Tartu Loomemajanduskeskus on muutunud 5 aastaga atraktiivseks tõmbekeskuseks

10. september, 2014

lmkOma senise tegutsemisajaga on Tartu Loomemajanduskeskusest saanud atraktiivne keskkond alustavatele loomeettevõtjatele, kultuurikorraldajatele, aga ka linlastele. Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on see eelkõige oluline tõmbekeskus noortele ettevõtjatele, kes leiavad siit soodsa keskkonna, kus oma ettevõtet arendada ja uusi oskusi saada. „Oleme ettevõtjatelt saanud tagasisidet, et suurem osa neist ei oleks oma ettevõtet loonudki, kui ei oleks olnud loomemajanduskeskust ja siinset keskkonda. Kõige rohkem hinnatakse lisaks igapäevasele nõustamisele just seda sünergiat, mis siin ettevõtjate vahel tekib.“ 

Tartu Loomemajanduskeskuses on viie aasta jooksul äriplaani kaitsnud üle 100 ettevõtte, sellel sügisel stardib kümnes äriplaanikoolituse lend. Keskuse toetusel on üle 40 ettevõtte saanud rohkem kui 200 000 eurot ettevõtluse alustamise toetust. 

Loomemajanduskeskuse juhtivateks valdkondadeks on viie aasta jooksul kujunenud film ja moedisain. Lisaks tegutseb keskuses veel maastikuarhitekte, tootedisainereid, graafilisi disainereid, arhitektuuribüroosid, fotograafe jpt ettevõtjaid. 

Loomemajanduskeskuse ettevõtjad on keskuses tegutsedes olnud aktiivsed ja loomingulised ning pälvinud tunnustust nii Tartus, Eestis kui ka laiemalt. Rahvusvahelistel konkurssidel on saatnud edu nii disainereid kui ka filmitegijaid. 

Keskuse ettevõtjad on korraldanud ka rohkelt erinevaid üritusi: toimunud on 10 noore kunsti oksjonit, kaks suurejoonelist Antoniuse moeetendust, filmikonverentse, hulgaliselt kunsti- ja disainilaatasid. 

Loomemajanduskeskuse esimesed aastad möödusid remonditolmus, kui renoveeriti Kalevi tänava vanu maju. 2012. aastal sai majadekompleks Kalevi tänaval valmis ning noored ettevõtjad igati kaasaegse töökeskkonna. Lisaks Kalevi tänava majadele on keskuse hallata ka Antoniuse õue hooned Lutsu tänaval. Kõigis viies majas tegutseb hetkel üle 60 ettevõtte enam kui 100 töötajaga. Loomemajanduskeskuse tegutsemisruumis on ka kaks väliala: Kalevi tänava majade taga asuv park ning Antoniuse õu, kus koostöös kultuurikorraldajatega toimub hulk häid kontserte ja festivale. 

Lisaks ettevõtjate korraldatavatele üritustele on linlased  leidnud ka mitmel muul põhjusel tee loomemajanduskeskuse majadesse: küll ostma eesti disainitooteid disainipoodidest, tellima tooteid ja teenuseid disaineritelt, fotograafidelt, kunstikelt või külastama populaarset kohvikut Spargel. 

di5ainOma viiendat sünnipäeva tähistas loomemajanduskeskus septembri alguses disainipoe DI5AIN avamisega Tartu kaubamajas, kus müüakse nii loomemajanduskeskuse, Antoniuse õue kui ka teiste kohalike disainerite tooteid. Disainipoe valmimisel lõi kaasa suur osa loomemajanduskeskuse loomeettevõtjad, nii poe sisustamise, kujundamise, toodete valimise kui ka poe igapäevase töö korraldamise osas. Poe loomine on üheks parimaks näiteks loomemajanduskeskuses tekkivast sünergiast. 

 Tulevikku vaadates on loomemajanduskeskus teinud ka suurt eeltööd filmifondi ja -stuudio rajamiseks, mille eesmärgiks on meelitada Tartusse rahvusvahelisi filmitegijaid. 

http://loovtartu.ee/lmk/