Tartu Loomemajanduskeskus sai suuremaks

20. märts, 2012

kalevi_17_avamine_oues13. märtsil avati Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese osavõtul pidulikult Tartu Loomemajanduskeskuse kolmanda maja Kalevi 17 uksed. Selle kauni, riikliku muinsuskaitse all oleva puithoone avamist tähistati terve ürituste sarjaga: toimus rahvusvaheline konverents ja kunstioksjon, ilmus veebiajakiri Lehter ning linnarahvas oli oodatud  lahtiste uste päevale.


Kalevi 17 hoones hakkavad asuma loomeettevõtete büroo- ja ateljeeruumid, multifunktsionaalne saal, kus hakatakse korraldama kontserte, filmiüritusi, seminare, ning tööruumid sihtasutuse töötajatele.

Veebiajakirja Lehter esimene number sai valmis

Kalevi 17 avamisnädalal ilmus Tartu loomemajanduskeskuses tegutsevate ettevõtete Disainimaja ja Pimik algatusel ja eestvedamisel veebiajakiri Lehter (http://www.lehter.eu), milles tutvustatakse põnevaid loomeettevõtjaid ja loomeinimesi ning kust leiab kasulikku ja huvitavat informatsiooni loomevaldkonnaga seotud teemadel. Esimeses ajakirjanumbris on intervjuud Euroopa loomemajanduse tippuurija PhilippeKerni ja kunstnik Peeter Allikuga, saab tutvuda geriljaaianduse põhimõtetega, lugeda bakeliidist ja stereoskoopilisest 3D-st. Ajakirjas on ka mitu moeseeriat ning maitsvaid retsepte nii kohviku Spargel kui ka Antoniuse õue maitseelamuse koja menüüst.  Tartu loomajanduskeskuse ettevõtjate endi loodud sisuga veebiajakiri hakkab ilmuma neli korda aastas.


Konverentsil vahetasid kogemusi viie riigi loomeinimesed

15. märtsil toimus Kalevi 17s rahvusvaheline konverents „Visioonid ja arengud“, mis osutus väga õnnestunud sündmuseks. Konverentsil  osales ligi 90 inimest kogu Euroopast. Suure delegatsiooniga olid esindatud neli Euroopa linna: Klaipeda (Leedu), Linköping (Rootsi), Cottbus (Saksamaa) ja Zielona Gora (Poola). Konverentsi peaesineja oli KEA European Affairsi juht Philippe Kern, kes tutvustas Euroopa loomemajanduse trende. Tallinna Ülikooli  Tuleviku-uuringute Instituut esitles viie linna – lisaks eelpoolnimetatutele ka Tartu – loomemajanduse võrdlevat uuringut, mida linnadel oli võimalik kohapeal kommenteerida.

2_tolli_oksjon_2Tartu Loomemajanduskeskus sai teada ka olulise uudise. Nimelt on KEA European Affairs valmistamas ette üle-euroopalist uuringut, mis käsitleb loomemajanduse valdkonnas tehtud investeeringute tasuvust  ning on valinud Tartu Loomemajanduskeskuse üheks positiivseks näiteks.

Kuna uuringusse läheb vaid kaheksa näidet üle Euroopa, on Tartu väljavalimine suureks auks kogu linnale. Philippe Kern oli meeldivalt üllatunud Tartu tegemistest ning arvas, et Tartu võiks olla eeskujuks Euroopale laiemalt.

Kõik konverentsi materjalid on üleval kodulehel www.lmk.ee/konverents.

Lõviosa „Kahe tolli oksjoni“ töödest sai müüdud

‎Rahvusvaheline konverents lõppes loomemajanduskeskuse uhiuue maja saalis meeleoluka üritusega – toimus Eesti esimene miniatuurkunsti oksjon „Kahe tolli oksjon“, kus oli enampakkumisel viiskümmend miniatuurset kunstiteost kolmekümne seitsmelt kunstnikult. Rahvusvahelisele kunstihuviliste seltskonnale müüdi oksjonil  50 miniatuursest teosest 40 ja müügisumma oli kokku veidi alla 900 euro. Kõige kallim töö müüdi 60 euroga.

Loomemajanduskeskus avas uksed

Kalevi_17_avamine_grupikas

Loomemajanduskeskus tegi kõigi oma kolme maja uksed lahti laupäeval, 17. märtsil, kui majades tegutsettevõtjad pakkusid võimalust osaleda õpitubades ja linnarahvale näidati uuemaid eesti tõsielufilme. Huvi avatud uste päevade vastu oli suur ja osalejaid jätkus kõikidesse õpitubadesse ja majadesse uudistama. Külalisi võõrustas ka kohvik Spargel, kes Kalevi 13s avab oma uksed ametlikult alles lähinädalatel.

Kalevi 17 avamisnädala üritused said teoks tänu Tartu linna, EASi ja Läänemere piirkonna programmi

toetusel.