Tartu Loomemajanduskeskus tunnustas parimaid loomeettevõtteid

16. mai, 2022

1. mail jagas Tartu Loomemajanduskeskus loovsiile, millega tunnustatakse LMK parimaid ettevõtteid. Tartu Loomemajanduskeskus tunnustab loovsiilidega inkubatsiooniprogrammi ettevõtteid juba ligi 10 aastat. Selle aasta loovsiilide nominendid ehk parimad ettevõtjad valiti välja nii hääletuse tulemusena kui ka arvestades 2021. aasta majandusnäitajaid.

Loovsiile anti välja viies erinevas kategoorias ning parimate valikus osales ligi 40 inimest, kelle häälte põhjal jagati loovsiile järgmiselt:

Aasta ettevõtte tiitli sai Ö stuudio, kelle majandustulemused 2021. aastal olid kõige muljetavaldavamad. Ö stuudio eelmise aasta saavutuste hulka kuuluvad näiteks albumite Genka&DEW8 “Oleg” ja Ans. Anduri “Uus palav päev” tootmine ning improvisatoorse otsestriimi “Singulaarsus” lavastamine. Aasta eksportijaks nimetati parimate eksporditulemuste eest Anu Aun, kes veab ettevõtet Klotsivabrik ning on edukalt arendanud brändi Amusantly, mis ekspordib peotarbeid ja müüb peamiselt Amazoni keskkonnas. Aasta uustulnuka aunimetuse sai disainiettevõte BIBZ ja Bibiana Aarma kui aktiivne ning kiire õppija ja uute teadmiste ettevõtlusesse rakendaja. Bibiana disainitud t-särkide ja toodetega saab tutvuda Instagrami lehel bibz_store. Aasta teo tiitli sai ettevõte KÖÖMEN, kes tegi suure arenguhüppe toitlustusteenuse pakkumisel. Köömen pakub autentset Lähis-Ida kodukokkade retseptidel põhinevat toiduelamust. 2021. aastal avasid nad oma toitlustuskoha Tartus Küütri tänaval ja koolitasid välja mitmeid uusi kodukokkasid. Köömeni kohvik on populaarne erinevate sihtgruppide hulgas. LMK aasta kolleegi nimetust antakse välja inimesele, kes on ettevõtteid toetanud või arendanud olulisel määral. Kandidaate selles kategoorias oli märkimisväärselt palju, kuid enim hääli kogus ja vastava loovsiili pälvis LMK ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg.

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen: “Loovsiilide väljaandmine on traditsioon ja tähistame seda peoga, kuhu kutsume kokku nii oma inkubandid, vilistlased kui ka head partnerid. Mul on hea meel, et pärast pikka perioodi, mil kokkusaamine oli raskendatud, saavad meie ettevõtted jälle koos olla, suhelda, vahetada infot ja luua uusi tutvusi, mis võivad kasuks tulla enda ettevõtete arendamisel. Mikroettevõtted on tugevamad, kui nad on toetavas võrgustikus, ning mul on hea meel näha, et meie ettevõtted teevad palju koostööd ja neil on mitmeid ühisprojekte.”

Loovsiili auhind prinditakse välja 3D printeriga ja see kujutab siili, kes sümboliseerib nutikust ja loovust. Seekordsed loovsiilid on valminud Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna toetusel.

Foto autor Kristjan Kasemets