Tartu Loomemajanduskeskuse disainerid osalevad Kiievis moemessil

11. september, 2019

Tartu Loomemajanduskeskus on Kyiv Fashion messil esindatud 7 noore disaineriga. Mess toimub 10.-12. septembrini Rahvusvaheliste Näituste Keskuses Kiievis. Oma brände on esitlemas Larissa Kondina-Sokolova (Mekoome), Getter Laur (Gre), Raine Toss (k u u l), Mariann Lukka (Zack Marques), Piret Albert ja Taive Peedosaar (Juuli) ning Anneli Oru (Shoemaker Anneli).

Messil osalemine on projekti “Ettevõtlusalane õpe noortele moedisaineritele” raames toimuv sündmus. Õppeprogramm sündis koostöös Estonian Fashion Festivaliga ning selle raames said disainerid nii teoreetilisi teadmisi töötubades ja ekspertide paneelides, mida viisid läbi kodumaised ja välismaised oma ala professionaalid, kui ka praktilisi kogemusi moeetendustel ja messil osalemise näol.

Õppeprogrammi eesmärgiks on pakkuda disainerite nii teoreetilisi teadmisi kui ka praktilisi kogemusi, anda võimalus rohkemaks kui ainult moeetendustel oma kollektsioonide näitamine. Programm sisaldab nelja töötuba, millest viimane toimub 2019. aasta oktoobris, moeseminari Estonian Fashion Festivalil, moeetendusi ja ekspertide paneeli.

Projekti „Ettevõtlusalane õpe noortele moedisaineritele” rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Foto messilt (autor Karin Sepp)