Tartu Loomemajanduskeskuse esimene disainiturg on pühendatud valgusele

08. detsember, 2009
Laupäeval, 12. detsembril, mil saab alguse kahepäevane disainiturg Loovuse Valgus, jääb talvise pööripäevani veel seitse päeva. Kahepäevasel sündmusel on võimalik osa saada mitmetest tegevustest, mis aitavad aastaaja kõige pimedama nädala valguse abil lühemaks muuta. Disainiturul pakuvad oma teenuseid ja tooteid kõik loomemajanduskeskuses tegutsevad ettevõtted. Lisaks saabuvad külalised ka Tallinna loomeinkubaatorist. Kohapeal toimuvad mitmed õpikojad, kus on võimalik valmistada endale või oma lähedastele ja sõpradele ainulaadne  jõulukink. Kui aega või tahtmist isetegemiseks napib siis võib jõulukingid ka osta. Aega saab veeta Kultuurikohvikus  või avastada hoopis valguse seninägematuid aspekte uurides AHHAA valguseksponaate.
Kohapeal saab teha enda fotoga pühadekaart ning see samas koheselt postitada. Nii saavad selle aasta omanäolised jõulukaardidki saadetud.

Kahepäevase sündmuse kulminatsiooniks kujuneb kindlasti disainvalgustite õpikoda, kus sõna otseses mõttes on võimalik ühendada loovus valgusega ning valmistada professionaalse juhendamise abil ainulaadne valgusti. Parimad valgustid saavad eksponeeritud LOOV Galeriis kuni jõuludeni kestval näitusel „Lampi Näitus Lambist … Lamp.“ Õpikoda juhib Sven-Eerik Viira, kelle valgustid on  LOOV-Galeriis müügis.

Osaleda on võimalik veel järgmistes õpikodades: küünla- ja paberlaternate valmistamine, küünalde kaunistamine,  keraamika ja ehete valmistamine ning pilliroost meisterdamine. Näha saab moeetendust ning jälgida selle ettevalmistamise protsessi. Lastele on avatud päkapiku- ja muinasjututuba. Müstilisema elamuse otsijatele avaneb mõlemal päeval  saada osa tõrvikutega ekskursioonist mööda Karlovat.

„On väga oluline, et suudaksime viimaste aastatega tavapäraseks muutunud jõulueelse tarbimisralli asendada aruka ostlemisega ning teeksime oma lähedastele kingitusi, millest nad ka tegelikult hoolivad.“,  ütles Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liige Raul Oreškin. Disainituru tegemistes osaledes toetate eeskätt Tartu aga ka Eesti käsitöölisi ja kunstnikke, ning saate kordumatu ja  „oma looga“ eseme omanikuks, lisas Oreškin.

Disainiturg Loovuse Valgus toimub 12.-13. detsembril Tartu Loomemajanduskeskuses, aadressil Kalevi 13. Laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-16.
Täpne programm: www.lmk.ee

Lisainfo:
Raul Oreškin
Tartu loomemajanduskeskus
juhatuse liige
5564 7803
raul@lmk.ee