Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtjatest valmisid uued videoklipid

19. veebruar, 2013

tartu klipp2011. aasta sügisel tegi äsja Tartu Loomemajanduskeskusega liitunud filmi- ja fotokompanii Pimik esimesed videoklipid keskuse asukatest. Klippide eesmärk oli kutsuda külastama loomemajanduskeskust ja kasutama alustavate ettevõtjate teenuseid. Klipid tutvustasid loomemajanduskeskust kohana, kuhu tasub tulla otsima noorte loojate huvitavaid disainitooteid, külastama poode ning kohvikut või kasutama noorte kunstnike teenuseid.

 

Järgnes 2012. aasta täis kiiret arengut ja muutusi: valmis sai loomemajanduskeskuse kolmas maja, avati mitu uut poodi, uuenduskuuri läbis kohvik ning mis kõige olulisem – keskusega liitus hulk põnevate ideedega ettevõtjaid. Seega oli 2013. aasta alguses aeg küps uute videoklippide tegemiseks. Pimik jätkas senise kontseptsiooni ja loogikaga: kaadris on keerlev peategelane, taustal toimuv avab ettevõtte olemust ja tegevusalasid. Lisaks vürtsiks kerge huumor.

Andres Keil Pimikust põhjendas klippide vormi nii: “Olgu see pesupulber või muusikal, parim reklaamikanal on alati naabrinaine. Naabrinaine, kes on kasutanud või näinud ja soovitab. Me usume, kui meile räägitakse lugu läbi inimsuu. Nii ongi, et rõhuvas enamuses reklaamides tegutsevad ja edastavad sõnumit ikka inimesed. Ja nendes, kus mitte, on animeeritud, hingestatud, inimesestatud jääkarud näiteks. Aga 99 protsendil juhtudest jutustab meile lugu vahendaja. Coca-Cola reklaamides hüplevad modelliagentuuride noored ning Elcoteqi toodetud ja mobiiltelefoni peidetud vidinaid reklaamib ontlik kammitud juustega modelliagentuuri-onu. Tahes või tahtmata on see kõik natuke plastikust. Isegi David Beckhami nahk on tegelikult nagu minul või sinul, mitte nagu aluspükstereklaamis. 

Loomemajanduskeskuses tehakse hingega asju ja asju hingega. Modelliagentuurist pärit reklaamnägu on seevastu tehniline töötaja, kel pole kätega tehtud asja või mõttega tehtud teenusega isiklikku sidet. Sestap me ka näitame justnimelt neid inimesi, kes oma kätega teevad ja oma peaga mõtlevad, ning selles keskkonnas, kus nad seda teevad. Palun – siin nad on – olemas ja nutikad. Ilusad niikuinii. Päris inimesed, päris asjad, päris mõtted.”

Klippe saab vaadata aadressil http://www.youtube.com/user/TartuLMK.