Tartu Loomemajanduskeskuses avaneb värav Lõuna-Eestisse

09. detsember, 2009
Tartu Loomemajanduskeskuses avab laupäeval, 12. detsembril, oma kontori kultuuriturismi teenuseid pakkuv firma South-Estonia DMC. End Lõuna-Eesti väravaks kutsuva  ettevõtte taga on kolm varasema turismikogemusega ettevõtlikku naist – Auli Solo, Triin Akkermann ja Liis Pärtelpoeg. South-Estonia DMC on Lõuna-Eesti piirkonda hästi tundev, omades huvitavate ja atraktiivsete turismiteenuste ja –toodete kohta ülevaadet.  Enamik pakutavaid teenuseid valmib koostöös külastajaga „rätsepa-töö“ põhimõttel – külastaja saab just sellise väljasõidu, ekskursiooni, stiilipeo, meeskonnaürituse nagu vajab. Lisaks on kogu tellitud ettevõtmise vältel kaasas South-Estonia DMC sihtkoha spetsialist, kes kindlustab teekonna ja ürituse sujumise.

Turismifirma toodete hulgas on mitmeid erinevaid valmistooteid nii Tartus kui ka Lõuna-Eestis. Tartus on võimalik kaasa lüüa näiteks  erinevate linnaosade ekskursioonidel, sh lastele ja peredele mõeldud Teadmisterajal; pimeõhtusöögil, intelligentsel pubituuril jne. Ettevõtte kaasalöömisel areneb suurte sammudega turistile mõeldud Sibulatee, mis viib huvilised Peipsi veerde kohtuma sealse multikultuurse piirkonnaga.

“South Estonia DMC toob kindlasti uusi ideid ja uut energiat meie turismimaastikule. Arvestades tegijate senist turismialast kogemust, võib oodata uusi põnevaid programme nii suurtele kui väikestele linnakodanikele ja samuti linna külalistele.“, rõõmustas firma tekkimise üle SA Tartumaa Turismi juhataja Kaja Allilender.

Tartu Loomemajanduskeskus juhatuse liige Raul Oreškin lisas „Kultuuriturismi ettevõtte sisenemine loomemajanduskeskusesse annab võimaluse loomeinkubaatori ettevõtetele turistidele mõeldud pakettide väljatöötamisel abiks olla, saades seeläbi uusi kogemusi ja ka sihtgruppe.“ Lisaks on tekkinud koostöös South Estonia DMC töötajatega mitu ideed loomemajanduskeskuse kui turisti jaoks atraktiivse sihtkoha turundamiseks, märkis Oreškin.

Avaüritusena korraldab ettevõte 12. ja 13. detsembril, mil loomemajanduskeskuses toimub disainiturg Loovuse Valgus, tõrvikutega rongkäigu „Müstiline Karlova“.
Pooleteisttunnine ringkäik koos särasilmse giidiga viib huvilisi Karlova pärlite juurde, räägitakse huvitavaid lugusid ajaloost  ja tunnetatakse, miks on see miljöö nii eriline. Tõrvikutega ekskursioon algab ja lõpeb loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) ning on põnev nii lastele kui ka vanematele. Ringkäigu jooksul selgub, miks minnakse teele koos tõrvikutega ning miks Karlova valgus on eriline?!

Lisainfo:
Auli Solo
5185434
auli@south-estonia.com
www.south-estonia.com