Tartu Loomemajanduskeskuses avatakse noore kunsti oksjoni näitus

23. september, 2015
Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) avatakse neljapäeval, 24. septembril Tartu noore kunsti oksjoni tööde näitus, mis jääb avatuks 7. oktoobrini. Kolmeteistkümnes noore kunsti oksjon toimub 8. oktoobril.

Lisaks näitusele saab oksjonitöödega alates 24. septembrist kell 18 tutvuda ka veebikataloogis www.noorkunst.ee ning Osta.ee-s.

Seekordsele Tartu noore kunsti oksjonile valiti enam kui 250 laekunud tööst  80 kunstiteost 62 eri kunstnikult. Komisjoni kuulusid Reigo Kuivjõgi Tartu Loomemajanduskeskusest, Aadi Tegova Tartu Lastekunstikoolist, Indrek Grigor Tartu Kunstnike Liidust, noored kunstiteadlased Kadri Piirimäe ja Brita Arnover, Kateriin Mänd Kunstilaenutusest ning oksjoni projektijuht Liina Raus. Näituse kujundajad on Kristjan Nagla ja Kaisa Reimand.

Oksjoni projektijuhi Liina Rausi sõnul on ka sel korral valikus palju Eesti noorema kunsti tipptegijaid. „Meie oksjonitele omaselt on muidugi esindatud ka tänavakunst,” lisas Raus.

Tartu noore kunsti oksjon toimub 8. oktoobril 2015 kell 18 Tartu loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) ja veebis Osta.ee-s. Saalioksjonile saab registreeruda kuni 7. oktoobrini aadressil www.noorkunst.ee.

Oksjoni korraldaja on Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes loob ja arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: Liina Raus, oksjon@lmk.ee, tel 5560 7971, www.noorkunst.ee ja facebook.com/noorkunst