Tartu Loomemajanduskeskuses toimub 9.-10. juunil moekas tänavaturg

07. juuni, 2018

9.–10. juunil kell 11–17 toimub Tartu loomemajanduskeskuses tänavaturg, mis paneb punkti sel nädalal Tartus toimuvale suurejoonelisele moefestivalile. Tänavaturule on kauplema tulnud rohkem kui 30 disainerit üle Eesti, avatud on mitmed moenäitused ja toimub Marten Kuninga kontsert. 

Loomemajanduskeskuse majadevaheline ala muutub kahel päeval moekaks tänavaturuks, kus oma uusimate kollektsioonidega on väljas nii moefestivalil osalevad disainerid kui ka teised moekunstnikud, pakkudes riideid, aksessuaare, kodusisustustooteid, mänguasju jpm. Kokku osaleb üle 30 disaineri kogu Eestist. 

9. juunil algusega kell 14 annab loomemajanduskeskuse hoovis tasuta kontserdi Marten Kuningas.

Tänavafestivalile omaselt ei puudu ka maitseelamused. Hea toidu ja joogi eest vastutavad kohvik Spargel, Umami ning Coffeeling.

Loomemajanduskeskuse hoonetest hoonest leiab ka mitmeid näitusi, mil kõigil ühiseks märksõnaks „mood“.

Kohviku Spargel (Kalevi 13) seintel on avatud fotograaf Iris Kivisalu näitus „Porcelan China“, mis viib vaataja abstraktse ilu, pinnaaluste tundmuste ja ekspressionistliku fotokunsti ristumispunkti. Kunstniku sõnul on selle seeria, nagu ka valdavalt tema muu loomingu puhul, füüsilise ilu eksponeerimine viimasel kohal. Ta soovib, et inimese enda taju hakkaks looma talle sobilikke pilte tema poolt antud lõuendiga. „Mulle ei ole kunagi meeldinud eriti põhjalikult oma loomingu lugemiseks juhtnööre anda. Ma ausalt ei salli juhendeid, viskan need alati minema,” lisas fotograaf.

Kalevi 13-s on avatud ka kunstnik Merilin Pedastsaare ehtenäitus „Ehe“, mis on inspireeritud mehe ja naise kehavormide erinevusest. Materjalidest kasutab kunstnik hõbedat, titaaniumi ja teisi haruldasi metalle. Tegemist on näitusmüügiga.

Kalevi 17 on avatud moekunstnik Triinu Pungitsa isikunäitus. Mõeldes selle aasta moefestivali teemale „aeglane mood“, on Triinu Pungits heaks näiteks on oma loomingu ajatu stiili ning kvaliteetse teostuse poolest. Isikunäitusel on paari viimase kollektsiooni näiteid, mis on tema loomingu austajale väga äratuntava käekirjaga. 

Lisainfo: tänavaturu korraldaja Hedviga Vei, hedviga@disainimaja.ee, tel 506 9692.

Tänavaturg Facebookis.