Tartu noore kunsti oksjon tuleb neljateistkümnendat korda

16. mai, 2016

Sel kolmapäeval, 18. mail kell 18 toimub 14. Tartu noore kunsti oksjon, kus läheb enampakkumisele 81 kunstiteost 72 noorelt kunstnikult. Enampakkumises saavad kunstihuvilised osaleda kas oksjonisaalis Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) või veebis Osta.ee  keskkonnas.

Oksjonit juhib seekord näitleja Andres Mähar ning filmikompanii Pimik lavastatud videoklippide abil tutvustavad oksjonitöid kunstiteadlased Indrek Grigor, Kadri Piirimäe ja Brita Arnover. Saalioksjoni ajaks valmib ka oksjoni trükikataloog.

Oksjoni projektijuhi Liina Rausi sõnul on teoste valik kirev traditsioonilisest linnavaatest kuni kontseptualismini. „Selle oksjoni kõige suurem ja ka tehniliselt erakordseim teos on Eva Mustoneni gobelään. Pettuma ei pea aga ka tänavakunsti huvilised, sest Edward von Lõngus on taas oksjonile esitanud uue skandaalse teose,“ lisas Raus.

Oksjonisaal avab uksed kell 17.30 ning oksjon algab kell 18. Saalioksjonile saab kuni 18. maini kella 14-ni registreeruda veebilehel noorkunst.ee.
 
Osta.ee-s on oksjonid avatud juba alates mai algusest ning paljudele teostele on juba tehtud ka pakkumisi (vt rubriiki „Tartu kunstioksjon“). Oksjonitulemused selguvad aga alles 18. mai õhtul. Hoolimata sellest, et oksjonil saab osaleda ka veebi kaudu, kutsub oksjoni projektijuht Liina Raus kõiki, kel võimalik, kindlasti tulla oksjonisaali oksjonil osalema või oma lemmikteostele kaasa elama. „Oksjoni formaadis kohtub kunst spordiga ning oksjonisaal on täis adrenaliini.“

Oksjonitöödega saab tutvuda kataloogis oksjoni veebilehel www.noorkunst.ee või Osta.ee-s. Oksjonitöid saab veel kuni 17. maini näha ka näitusel Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13, E–L kell 11–21 ja Kalevi 17, E–R kell 9–18).

Oksjoni korraldaja on Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes loob ja arendab oksjoni veebikeskkonda. Tartu linn toetas kataloogi väljaandmist.

Lisainfo: Liina Raus, oksjon@lmk.ee, tel 5560 7971
www.noorkunst.ee, www.facebook.com/noorkunst