Tartu noore kunsti oksjoni „stART“ tööd paistavad silma kõrge kvaliteediga

12. september, 2011

alt7. oktoobril kell 17 toimub Dorpati konverentsikeskuses viies Tartu noore kunsti oksjon „stART“, mis  toob kunstihuvilisteni 33 teost 24 noorelt kunstnikult. Oksjonitöödega saab tutvuda kuni 30. septembrini  Tartu loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) , seejärel on oksjonitööde näitus 3.-7. oktoobril Dorpati konverentsikeskuses. Oksjon toimub Tartu linna ettevõtlusnädala ürituste raames.

Tartu kunsti traditsioonile kohaselt domineerib oksjonile esitatud töödes maal, kuid esindatud on ka graafika, skulptuur, stencil ja foto. Esmakordselt noore kunsti oksjoni ajaloos läheb müüki performance, mille esitas oksjonile Kiwa.

Kunstiteadlane Indrek Grigor iseloomustas seekordset oksjonit järgmiselt: „Aja jooksul on oksjon oma korraldusliku poole osas arenenud esimeste oksjonite rangelt kureeritud valikult avaliku konkursini. Selle protsessi vilju on näha seekordsel näitusel, mis paistab silma ühtlaselt kõrge kvaliteediga, pakkudes sealjuures siiski suurt mitmekesisust nii meediumi, sisu kui ka formaadi osas. Viimane varieerub ühe sentimeetri ja kahe meetri vahel. Sisulises plaanis paistab silma esteetiliste valikute olulisus; tugev sisu vajab head vormi. Samas ei puudu komplektist ka klassikalised motiivid oma puhtmaaliliste väärtustega.“

Näitus on loomemajanduskeskuses avatud esmaspäevast reedeni kell 11-18.

Tartu noore kunsti näitust ja oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstnike Liit, Y-galerii ja LOOV galerii.

Lisainfo: loomemajanduskeskuse arendusjuht Külli Hansen, tel 510 6865, kylli@lmk.ee; projektijuht Maiken Nõmmoja, tel 5843 3009, maiken@lmk.ee.

http://www.lmk.ee/start_naitus